Nielegalny hazard w Wielkopolsce! Duża akcja służb

i

Autor: KAS Wielkopolska Nielegalny hazard w Wielkopolsce! Duża akcja służb

Akcja trwała trzy dni

Nielegalny hazard w Wielkopolsce! Duża akcja służb

2022-08-31 11:13

W Polsce istnieje wiele punktów organizujących nielegalne gry hazardowe. Jeden z nich znajdował się w wielkopolskim Lesznie. W ostatnich dniach służby przeprowadziły dużą akcję, aby go zlikwidować.

Wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała, że 17 sierpnia funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, przeszukali lokal z automatami do gier w Lesznie. - Rewizja wykazała, że automaty do gier hazardowych działają w tym miejscu nielegalnie. Cztery urządzenia zostały zatrzymane - mówią przedstawiciele KAS.

Tego samego dnia funkcjonariusze dotarli do informacji, że do lokalu mają trafić kolejne automaty. Faktycznie tak też się stało. - Lokal przeszukano ponownie następnego dnia. Na miejscu znaleziono kolejne cztery urządzenia i przesłuchano trzech pracowników firmy, do której należały automaty - mówią funkcjonariusze.

Spektakularna akcja celników. Zlikwidowali jaskinię hazardu na Turzynie

Służby dodatkowo ustaliły, kolejne dwie lokalizacje w okolicach Leszna, w których mogły znajdować się magazyny z nielegalnymi urządzeniami. W rezultacie przeszukania obu wytypowanych lokalizacji, funkcjonariusze wykryli 52 nielegalne automaty. - W trakcie 3-dniowych działań zabezpieczono 60 automatów do gier hazardowych, system monitoringu, 3 telefony komórkowe, 3 laptopy oraz blisko 23 tys. zł w gotówce - mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Sonda
Czy chodzisz do salonów gier?