Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek i uciekł! Szok pod Bralinem

i

Autor: OSP w Perzowie Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek i uciekł! Szok pod Bralinem

Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek i uciekł! 24-latek jest już za kratkami

2022-06-07 14:27

W niedzielę (5 czerwca) 24-letni policjant doprowadził do wypadku drogowego, w którym zginęła kobieta. - Postawiono mu trzy zarzuty, za co grozi do 12 lat więzienia – potwierdził we wtorek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Sąd aresztował kierowcę na trzy miesiące.

Bralin: Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek i uciekł! 24-latek jest już za kratkami

Jak dodał prokurator, mężczyzna skorzystał z prawa odmowy do składania wyjaśnień. - Mając na względzie surową karę prokurator wystąpił do sądu w Kępnie o zastosowanie aresztu na 3 miesiące – przekazał Meler. We wtorek (7 czerwca) po południu zapadła decyzja o aresztowaniu 24-latka na trzy miesiące.

Czytaj także: Bandyci postrzelili małą Anię! Winny jest policjant. Wielkie odszkodowanie w tle

Przypomnijmy - do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę (5 czerwca) wieczorem około godziny 20.30 w miejscowości Słupia pod Bralinem. Kierujący samochodem marki BMW 24-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył jadącego przed nim fiata. W wyniku tego zderzenia śmierć poniosła 69–letnia kobieta kierująca samochodem.

Kierowca BMW uciekł z miejsca zdarzenia. Komendant kępińskiej policji ogłosił alarm dla całej jednostki w celu zatrzymania sprawcy zdarzenia. Mężczyznę zatrzymano o godz. 22. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzisiaj – jak powiedział PAP prokurator Maciej Meler - mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Kępnie trzy zarzuty.

- Pierwszy dotyczy umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości nie zachował należytych środków ostrożności, polegających na właściwej obserwacji przedpola jazdy, jak również bezpiecznej prędkości w wyniku czego utracił kontrolę nad pojazdem. Drugi dotyczy kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości a trzeci nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej i oddalenia się z miejsca zdarzenia – poinformował rzecznik.

Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek