Podejrzewali udar, a on był kompletnie pijany! Biskup Janiak z Kalisza znowu SZOKUJE

2020-06-23 12:58
Biskup Edward Janiak
Autor: Joanna Adamik / Domena publiczna / wikipedia.org

Biskup Edward Janiak, czarny charakter filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, który miał tuszować pedofilskie afery w kościele, został przywieziony karetką do kaliskiego szpitala. Chociaż pierwotnie podejrzewano udar, okazało się, że duchowny po prostu był TOTALNIE pijany. Po kilku godzinach z oddziału odebrali go… księża.

O sprawie jako pierwsza napisała „Gazeta Wyborcza”. Biskup dwa tygodnie po premierze filmu "Zabawa w chowanego", na początku czerwca, trafił do szpitala w Kaliszu. Przywiozła go karetka na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Medyków zaniepokoiła  między innymi bełkotliwa mowa Janiaka i ograniczony kontakt. Podejrzewano… udar. Prawda okazała się być zupełnie inna! - Do nas bardzo często trafiają osoby z podejrzeniem udaru, które jak się okazuje są pijane - mówi Super Expressowi jeden z pracowników oddziału, który prosi o zachowanie anonimowości. Lekarze szybko więc odkryli, że zdrowiu duchownego nie zagraża niebezpieczeństwo, a za jego zachowanie odpowiedzialne są… promile krążące w krwioobiegu.

Janiakowi podano więc na wzmocnienie kroplówkę. - To normalna procedura, zawsze tak robimy z osobami z upojeniem alkoholowym - mówi pracownik SOR w Kaliszu.

Jak dowiedział się Super Express, biskupa ze szpitala, odebrali po kilku godzinach księża.

O Edwardzie Janiaku zrobiło się głośno po publikacji filmu Sekielskich. Biskup nie zamierza się jednak chować w cień, ale nawet otwarcie atakuje wszystkich, którzy go krytykują - między innymi prymasa Polski. W wiadomości rozesłanej do innych hierarchów kaliski duchowny zarzucił prymasowi Polski… zmowę z braćmi Sekielskimi. Na odpowiedź od prymasa nie musiał długo czekać.  Biskupowi Janiakowi grozi usunięcie z urzędu za tuszowanie pedofilii w kościele.

M jak miłość po wakacjach 2020. Kinga po odejściu Joasi zatrudni w bistro Lilkę i jej przyjaciółki! Sprowadzą na nią kłopoty