Protest egzaminatorów WORD. Odwołane egzaminy w wielkopolskich miastach

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Protest egzaminatorów WORD. Odwołane egzaminy w wielkopolskich miastach

Ponownie odwołano egzaminy

Protest egzaminatorów WORD. W Lesznie i Koninie egzaminy odwołane!

2022-09-15 7:59

Ogólnopolski protest egzaminatorów WORD nabiera na sile. Ponownie egzaminy na prawo jazdy nie odbywają w wielu miastach. Tak jest m.in. w Lesznie i Koninie! O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Środowisko egzaminatorów na prawo jazdy domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania. Od dłuższego czasu trwa ogólnopolski protest egzaminatorów. Ponownie w kilku ośrodkach WORD w Wielkopolsce nie odbywają się egzaminy państwowe na prawo jazdy oraz testy kwalifikacyjne dla kierowców wykonujących przewóz drogowy.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Lesznie poinformował w komunikacie, że ze względu na trwającą akcję protestacyjną egzaminatorów, w dniach 14, 15 i 16 września nie odbędą się egzaminy państwowe na prawo jazdy oraz testy kwalifikacyjne dla kierowców wykonujących przewóz drogowy. - Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 19 września 2022 r. przeprowadzanie egzaminów oraz testów kwalifikacyjnych zostanie wznowione – podano.

Dzień EDWARD w radomskim WORD

Ze względu na akcje protestacyjną, egzaminy zostaną odwołane także w WORD w Koninie – tam nie odbędą się one w czwartek i piątek. - Uprzejmie informuję, że w związku z przyłączeniem się do Ogólnopolskiej akcji protestacyjnej egzaminatorów zatrudnionych w WORD w Koninie, wszystkie egzaminy praktyczne ustalone na dzień 15-16.09.2022 roku (czwartek i piątek) nie odbędą się. Będą natomiast, przeprowadzane tylko egzaminy teoretyczne zgodnie z ustalonym harmonogramem – poinformował WORD w Koninie. W komunikacie dodano, że "osoby, których egzaminy zostały odwołane proszone są o kontakt telefoniczny (63 240 20 31) z Biurem Obsługi Klienta w celu wyznaczenia nowego, dogodnego terminu egzaminu".

To nie pierwszy raz, kiedy odwoływane są egzaminy na prawo jazdy. Taka sytuacja miała miejsce w wielkopolskich WORD już w lipcu i w sierpniu.

Strajk egzaminatorów WORD

Strajk egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Środowisko to domaga się głównie zmiany systemu egzaminowania, który jest – jak wskazują jego przedstawiciele - "archaiczny i przyczynia się do automatyzmu i krzywdzenia osób egzaminowanych".

Egzaminatorzy domagają się też podwyżki minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej – taka kwota byłaby waloryzacją kwot ustanowionych w 2007 r. Obecnie początkujący egzaminator zarabia nieraz poniżej 3 tys. zł netto, a po kilku latach pracy może liczyć na wynagrodzenie 4-5 tys. zł netto.

Sonda
Czy popierasz protest pracowników WORD?