Rozboje w Turku! Jeden sprawca ciągle poszukiwany

i

Autor: policja.gov.pl Rozboje w Turku! Jeden sprawca ciągle poszukiwany

Grozili śmiercią

Rozboje w Turku! Jeden sprawca ciągle poszukiwany

2022-08-19 10:09

Niebezpieczne zdarzenia w Turku (woj. wielkopolskie). Doszło tam do rozbojów. Dwie osoby zostały szybko zatrzymane przez miejscową policję. Trzecia z nich jest ciągle poszukiwana.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14 sierpnia) po godz. 18:00 na ul. 650-lecia w Turku. To właśnie wtedy 39-letnia kobieta, 45-letni mężczyzna oraz nieustalony do tej pory sprawca dokonali rozboju na 76-letnim mieszkańcu. - W trakcie policyjnych czynności ustalono, że wyżej wymienione osoby używając przemocy i grożąc śmiercią zażądali od jadącego rowerem mężczyzny pieniędzy, po czym dokonali kradzieży torby z zakupami. W opisanym rozboju uczestniczył trzeci nieustalony dotąd mężczyzna - mówią policjanci z KPP w Turku.

Dokonał rozboju i spalił samochód ofiary

Tego samego dnia 39-letnia kobieta trzymając scyzoryk groziła pozbawieniem życia i zdrowia 18-letniej kobiecie, która w obawie, że groźby te mogą zostać spełnione schroniła się w pobliskim sklepie. - W tym czasie sprawczyni dokonała uszkodzenia drzwi sklepu powodując straty w wysokości 1000 złotych - relacjonują mundurowi.

W związku z tymi wydarzeniami Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec ustalonych sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Policjanci ciągle ustalają trzeciego sprawcę rozboju. - Prosimy wszystkich świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny i kontakt w tej sprawie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Turku pod nr tel. 47 77 37 200 lub naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku 47 77 37 271 - mówią.