Rzgów. Urodziła w łazience dziecko, które później zmarło. Przez całą ciążę nie była u lekarza!

2021-09-28 15:37
Rzgów. Urodziła w łazience dziecko, które później zmarło. Przez całą ciążę nie była u lekarza!
Autor: rfreestone0/cc0/Pixabay.com Prokuratura Okręgowa w Koninie zakończyła śledztwo ws. mieszkanki gminy Rzgów, która urodziła w łazience dziecko. Noworodek zmarł kilka godzin później, bo w czasie porodu uderzył głową o twarde podłoże (zdj. ilustracyjne)

Prokuratura Okręgowa w Koninie zakończyła śledztwo ws. mieszkanki gminy Rzgów, która urodziła w łazience dziecko. Noworodek zmarł kilka godzin później, bo w czasie porodu uderzył głową o twarde podłoże, co doprowadziło do poważnych obrażeń. 23-latka nie zabezpieczyła w odpowiedni sposób pępowiny, a do tego przez całą ciążę nie zgłosiła się do lekarza.

Rzgów. Urodziła w łazience dziecko, które później zmarło. Przez całą ciążę nie była u lekarza!

Jak informuje PAP, mieszanka gminy Rzgów, które urodziła w łazience dziecko, z zarzutami prokuratorskimi. W czasie porodu noworodek uderzył głową o twarde podłoże, bo jego matka nie zabezpieczyła w odpowiedni sposób pępowiny przez jej podwiązanie. W wyniku zdarzenia dziecko doznało poważnych obrażeń, wskutek czego zmarło kilka godzin później w szpitalu w Koninie. W czasie porodu, do którego doszło 22 kwietnia br., w domu 23-latki była również jej teściowa - to ona wezwała na miejsce pogotowie. To nie wszystko, bo mieszanka gminy Rzgów, która urodziła w łazience dziecko, przez całą ciążę nie zgłosiła się do lekarza. Z kolei o rozpoczynającym się porodzie nie powiedziała nie tylko medykom, ale i członkom rodziny. Kobieta złożyła zdawkowe wyjaśnienia, a już w lipcu sąd ograniczył jej władzę rodzicielską nad trojgiem pozostałych dzieci, ustanawiając kuratora.

- Nie poinformowała fachowego personelu medycznego lub członków rodziny o rozpoczętym porodzie oraz nie zabezpieczyła pępowiny przez jej podwiązanie w wyniku czego noworodek, w przebiegu tzw. porodu ulicznego, uderzył główką o twarde podłoże - informuje PAP Ewa Woźniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Mieszkance Rzgowa, która urodziła w łazience dziecko, postawiono zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną. Kobiecie grozi za to od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Pociąg zabił mężczyznę pod Kołem! Makabra na torach kolejowych

Czytaj też: Tajemnicza śmierć dwumiesięcznej dziewczynki! Sprawę bada prokuratura

Sonda
Czy oddałbyś/oddałabyś dziecko do przedszkola, gdybyś nie musiał/a?
Nowoczesna karetka dla noworodków