Szadek. 27-letnia Ukrainka zginęła w wypadku. Kierowca sięgał po papierosa?!

i

Autor: KM PSP Kalisz Szadek. 27-letnia Ukrainka zginęła w wypadku. Kierowca sięgał po papierosa?!

Tragiczny wypadek pod Kaliszem

Szadek. 27-letnia Ukrainka zginęła w wypadku. Kierowca sięgał po papierosa?!

2022-07-27 8:00

Dramatyczny wypadek w miejscowości Szadek (pow. kaliski) w Wielkopolsce. Nie żyje 27-letnia obywatelka Ukrainy, która była pasażerką. Policjanci już mają wstępnie ustalenia dotyczące tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 lipca) około godz. 21:00 Jak powiedział PAP kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu, "kierujący hondą civic 24-letni obywatel Gruzji, najprawdopodobniej - jak wynika z naszych wstępnych ustaleń - jadąc DW 470 od kierunku miejscowości Ceków w kierunku Kalisza na wysokości posesji numer 45A w Szadku kierując pojazdem chcąc sięgnąć po paczkę papierosów znajdującą się między fotelami, oraz w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skarpę przydrożnego rowu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu". Dodał, że do szpitala zostali zabrani wszyscy uczestnicy tego zdarzenia, łącznie z kierowcą.

Niestety w nocy w szpitalu, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarła pasażerka pojazdu – 27-letnia obywatelka Ukrainy. - W szpitalu pozostał 30-letni obywatel Ukrainy. Po przeprowadzonych badaniach kolejna pasażerka - 24-letnia obywatelka Ukrainy została zwolniona do domu. Natomiast kierujący decyzją prokuratora został zatrzymany w kaliskiej komendzie - powiedział Woźniak.

Przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku są nadal wyjaśniane.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Poważny wypadek na skrzyżowaniu ulic Stella Sawickiego i Bora Komorowskiego. Zderzyły się dwa samochody