SZOKUJĄCE odkrycie w sortowni śmieci! Takiego znaleziska nikt się nie spodziewał [ZDJĘCIA]

i

Autor: pixabay.com SZOKUJĄCE odkrycie w sortowni śmieci! Takiego znaleziska nikt się nie spodziewał [ZDJĘCIA]

SZOKUJĄCE odkrycie w sortowni śmieci! Takiego znaleziska nikt się nie spodziewał [ZDJĘCIA]

2021-01-14 11:43

Zaskakująca historia z naszego miasta! Kilka dni temu w odpadach przywiezionych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” znaleziono kilkanaście wyjątkowych starych fotografii. Eksperci już oszacowali, z jakiego okresu mogą pochodzi zdjęcia!

Dzięki spostrzegawczości Łukasza Werbińskiego, kierownika sortowni i kompostowni udało się ocalić je od zniszczenia. Najprawdopodobniej są to pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej w jednostce w Sejnach.

ZOBACZ: Niebezpieczna pułapka w Ostrowie. Rasistowskie naklejki mogą boleśnie okaleczyć!

Fotografie datowane są na lata 30. XX wieku. Na jednym ze zdjęć widnieje podpis Tłokinia 4.VIII.35 r. zdecydowano więc, że zostaną one przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Odnalezione, stare fotografie to kolejna cenna rzecz uratowana przez pracowników Zakładu „Orli Staw”. Wcześniej ocalono książkę pt. „ZIEMIA I MORZA, czyli Opis Fizyki Kuli Ziemskiej” z 1873 roku przekazaną do Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany instruktor jazdy spowodował TRAGICZNY wypadek! Sąd nie miał dla niego litości

Już niedługo renowacji zostanie poddana, odnaleziona w ubiegłym roku niezwykle ciekawa i rzadka pozycja wydawnicza, pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego pt. Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1927.W ten sposób udało się ochronić od zniszczenia kolejną ciekawą pamiątkę z minionych lat.

Atak zimy w Polsce
Nasi Partnerzy polecają