Szturm na szczepienia w Kaliszu. Szpital w Wolicy nie zapisuje już pacjentów!

2021-01-22 11:25 ago
Rzeszów: Miasto oferuje transport na szczepienie przeciw COVID-19
Autor: pixabay Szturm na szczepienia w Kaliszu. Szpital w Wolicy nie ma już wolnych terminów!

Dziś (22 stycznia) została otwarta rejestracja na szczepienia dla wszystkich Polaków i Polek, którzy ukończyli 70. rok życia. Na ten moment czekali wszyscy, więc nie dziwi fakt, że telefony rozgrzały się do czerwoności, a miejsc dla chętnych na zaszczepienie przeciwko COVID-19, brakło w ciągu kilkudziesięciu minut! Jak to wyglądało w Kaliszu?

Od piątku, 22 stycznia osoby w wieku 70 lat lub starsze mogą się rejestrować do programu szczepień przeciwko koronawirusowi. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne. Zarejestrować można się na trzy sposoby: 

  • Rejestracja za pomocą infolinii

Rejestracja odbywa się pod numerem 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • Rejestracja elektroniczna

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Rejestracja odbywa się za pomocą strony internetowej pacjent.gov.pl. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponowne powiadomienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

  • Kontakt z punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim bezpośrednio.

ZOBACZ: Szczepienia na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Kaliszu? [LISTA PUNKTÓW]

Koronawirus w Polsce. Jak przebiegała rejestracja w Kaliszu?

- Po dzisiejszym uruchomieniu zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19 dla grupy osób powyżej 70. roku życia, nie ma już wolnych miejsc na zaszczepienie się do końca marca - informuje szpital w Wolicy.

300 terminów, jakie były do dyspozycji w punkcie szczepień w Wolicy są już zajęte. - Czekamy więc na ustalenie kolejnego harmonogramu szczepień - dodaje lecznica.

Potężny transport czołgów w Gniewkowie! Co się dzieje?