Tajemnicza śmierć 11 koni! Dramatyczne wydarzenia na pastwisku w powiecie kolskim

2021-06-10 10:22
Tajemnicza śmierć 11 koni! Dramatyczne wydarzenia na pastwisku w powiecie kolskim
Autor: OSP Trzęśniew Tajemnicza śmierć 11 koni! Dramatyczne wydarzenia na pastwisku w powiecie kolskim

11 koni padło na pastwisku w powiecie kolskim, a 4 kolejne walczą o życie. Co tam się wydarzyło? Powody nagłej śmierci zwierząt wyjaśnią badania o śledztwo policji. Widok na tym pastwisku był dramatyczny.

Do przykrych zdarzeń zdarzeniach w miejscowości Tury (pow. kolski) doszło w środę (9 czerwca) po godz. 10:00. To właśnie wtedy strażacy otrzymali informację o koniach, które potrzebują pomocy.

- Po dojeździe zabezpieczono miejsce zdarzenia i przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że na pastwisku leży 15 sztuk dorosłych koni. Większa część z nich była martwa a pozostała część była w stanie agonalnym - informują strażacy.

Na miejscu byli także lekarze weterynarii, którzy stwierdzili zgon u 11 koni, a życie 4 kolejnych zwierząt jest ciągle zagrożone. Powiatowy Inspektor Weterynarii, Radosław Namyślak w rozmowie z lokalnym portalem e-kolo.pl wskazał, że być może to woda była powodem śmierci pokaźnego stada. Wyjaśni to dopiero sekcja zwłok zwierząt, a także policyjne śledztwo.

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!