Turek: Odebrała telefon, który zwalił ją z nóg. Potem było tylko gorzej

2021-01-15 11:41
Turek: Odebrała telefon, który zwalił ją z nóg. Potem było tylko gorzej
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Turek: Odebrała telefon, który zwalił ją z nóg. Potem było tylko gorzej

Mieszkanka Turku (woj. wielkopolskie) jakiś czas temu odebrała telefon, który odmienił jej życie. Sprawa jest bardzo poważna i zajęła się nią policja. To także przestroga dla innych. Szczegóły opisujemy w poniższym artykule.

84-letnia mieszkanka Turku jakiś czas temu odebrała telefon. Nieznajomy mężczyzna zadzwonił do niej z paskudną informacją. Jej córka miała spowodować wypadek samochodowy i trafić do więzienia. Prawda była zupełnie inna!

- Poinformował, że trzeba zebrać i wpłacić 130 tysięcy złotych. Kobieta będąc cały czas w kontakcie z przestępcami wypłaciła ze swojego konta kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz do tego dołożyła biżuterię i przekazała oszustowi, który zapukał do jej drzwi - informują policjanci z KPP w Turku.

Kobieta straciła około 67 tys. złotych. Po jakimś czasie się zorientowała, że to oszustwo i wtedy zgłosiła całą sprawę na policję.

Mundurowi prowadzą śledztwo w tej sprawie. Okazało się, że przestępcy próbowali oszukać innych mieszkańców Turku, lecz seniorzy zorientowali się, że jest to próba oszustwa.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku proszą o kontakt osoby, które w samochodach posiadają kamerki i w środę 13 stycznia br. w godz. 10.30 do 11.30 przemieszczały się z Turku od ulicy Uniejowskiej w kierunku Turkowic, Kowali Pańskich do miejscowości Dobra lub z Dobrej w kierunku Turku. Takie osoby prosimy o kontakt pod numerami telefonu 519-064-901 lub 519-064-905 - apelują funkcjonariusze.

Seniorka podkładała ogień na wrocławskich osiedlach