Spłonęliby żywcem

Wielkopolskie. Kobieta i mężczyzna uwięzieni w płomieniach! Uratował ich przejeżdżający obok strażak [ZDJĘCIA]

2023-01-18 11:36

O krok od tragedii w powiecie słupskim. We wtorek, 17 stycznia na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Wola Koszucka-Parcele w płomieniach stanęły dwa auta osobowe. W środku byli kierowcy: kobieta i mężczyzna, którzy nie mogli się wydostać z wraków. Najprawdopodobniej spłonęliby żywcem, gdyby nie fakt, że obok zdarzenia przejeżdżał akurat strażak! Bez wahania ruszył na pomoc uwięzionym i uratował ich życia.

Wielkopolskie. Kobieta i mężczyzna uwięzieni w płomieniach!

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło we wtorek, 17 stycznia po godzinie 14. - Zostaliśmy zadysponowani przez SKKP PSP w Słupcy do wypadku samochodowego, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg w m. Wola Koszucka-Parcele. Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszego zastępu okazało się, że w wyniku wypadku zostały poszkodowane dwie osoby (znajdujące się poza pojazdami), a samochody, którymi podróżowały stanęły w płomieniach - wyjaśniają druhowie z OSP Wola Koszucka.

Nim jednak na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, do pomocy ruszył strażak z PSP w Słupcy oraz OSP Wilczna, który akurat przejeżdżał tamtędy po pracy. Jak ujawnia "Onet", mężczyzna widząc, że doszło do wypadku, zatrzymał się i rzucił na pomoc kierowcom zakleszczonym we wrakach. W jednym z aut wybił gaśnicą szybę i wyciągnął ranną kobietę. Mężczyznę uwolnił z pomocą innego świadka. Od tego momentu akcję przejęli ratownicy!

Zdjęcia ze zdarzenia publikujemy poniżej!

Oboje kierowców odniosło obrażenia, ale dzięki szybkiej reakcji strażaka po służbie nie zginęli w płomieniach. A niewiele ich od tego dzieliło.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Wypadek na przejściu dla pieszych w Katowicach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki