Wypadek busa pod Kaliszem! Sprawca miał w organizmie blisko 3 PROMILE ALKOHOLU [ZDJĘCIA]

2020-08-06 11:57
Wypadek busa pod Kaliszem! Sprawca miał w organizmie blisko 3 PROMILE ALKOHOLU [ZDJĘCIA]
Autor: KMP w Kaliszu

Skrajną nieodpowiedzialnością i całkowitym brakiem zdrowego rozsądku można nazwać zachowanie 56-letniego kierowy busa, który był sprawcą zdarzenia drogowego w miejscowości Wola Droszewska. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (5 sierpnia) około godz. 13:00 kaliscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył kierujący busem mężczyzna.

ZOBACZ: Ołobok: Samochód osobowy wbił się w mur cmentarza! Kierowca NIE MIAŁ SZANS

- Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego, 56-letni kierowca dostawczego citroena stracił panowanie nad pojazdem, auto koziołkowało i ostatecznie przewróciło się na jezdnię - wyjaśnia rzecznik policji.

Już podczas rozmowy kierowcą busa policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Badanie potwierdziło, ich przypuszczenia.

Okazało się, że 56-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Mieszkaniec powiatu kaliskiego straci uprawnienia do kierowania pojazdami.

O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Sąsiedzki Teatr Podwórkowy w Lesznie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.