Zuchwała kradzież w pociągu. Pasażer okradł pracownika kolei z grubej gotówki!

i

Autor: 4711018 / CC0 / pixabay.com, gk Zuchwała kradzież w pociągu. Pasażer okradł pracownika kolei z grubej gotówki!

Złodzeje nie próżnują!

Zuchwała kradzież w pociągu. Pasażer ukradł torbę z grubą gotówką!

2023-02-16 12:28

Pracownicy drużyn konduktorskich dbają o bezpieczeństwo pasażerów pociągów. Tym razem jednak to oni padli ofiarą przestępców. W pociągu jadącym z Koła do Poznania okradziono kierowniczkę pociągu. Łupem złodziei padła służbowa torba z dużą ilością gotówki. Jednego ze sprawców udało się złapać, drugi wciąż pozostaje na wolności wraz ze skradzionymi pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 lutego. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei otrzymali informację, że pracownik drużyny konduktorskiej w pociągu relacji Koło – Poznań Główny padł ofiarą kradzieży. Nieznani sprawcy ukradli kierowniczce pociągu służbową torbę, w której znajdowały się 3 tysiące złotych w gotówce.

Po przybyciu do stacji Konin, podczas postoju pociągu, mundurowym udało się zatrzymać jednego ze sprawców kradzieży. Ustalono, że drugi mężczyzna uciekł ze skradzioną gotówką, wysiadając w stacji w Kramsku. Funkcjonariusze ustalili, że złodzieje wykorzystali nieuwagę pracownika drużyny konduktorskiej, w trakcie wykonywania przez niego czynności służbowych.

23-letni mieszkaniec Koła został przekazany konińskim policjantom. Zabezpieczono również nagranie z kamery monitoringu pociągu, dzięki któremu w najbliższym czasie zostanie najprawdopodobniej wytypowany drugi sprawca.

Już wkrótce obaj mężczyźni powinni usłyszeć zarzuty kradzieży, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sonda
Byłaś kiedyś świadkiem kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają