19-letni Kacper nie żyje

i

Autor: Policja w Kielcach/Gmina Chęciny

Serce pęka!

W piątek miał odebrać świadectwo maturalne, we wtorek znaleźli jego ciało. Poruszające pożegnanie 19-letniego Kacpra

2023-07-05 16:01

Nie tak miało być. Wszyscy liczyli, że 19-letni Kacper z Chęcin zostanie odnaleziony żywy. Niestety, po dwóch dobach poszukiwań nadeszły tragiczne wieści. Młody mężczyzna nie żyje. - Kacper był zawsze uśmiechniętym i życzliwym chłopcem, otoczonym duża liczbą przyjaciół, koleżanek i kolegów. Takim go zapamiętamy - takimi słowami żegna go Gmina Chęciny. Jak podał z kolei Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach, Kacper miał w piątek odebrać świadectwo maturalne.

19-letni Kacper nie żyje

Kacper z Chęcin zaginął w nocy z soboty na niedzielę (1-2 lipca). Około godz. 2.00 w nicy był widziany po raz ostatni nad zalewem w Bolminie. Od tego czasu nie kontaktował się z bliskimi. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział brali policjanci, strażacy, członkowie stowarzyszenia STORAT z Rzeszowa i okoliczni mieszkańcy. Niestety, finał działań był tragiczny. W czwartek przekazano informację o odnalezieniu ciała Kacpra. Wiadomo, że jego ciało znaleziono w wodzie. Ciało zauważył operator drona. Trwa ustalanie okoliczności śmierci 19-latka.

Gmina żegna Kacpra

Śmierć 19-latka poruszyła lokalną społeczność. Gmina Chęciny opublikowała poruszający wpis. - Kacper był zawsze uśmiechniętym i życzliwym chłopcem, otoczonym duża liczbą przyjaciół, koleżanek i kolegów. Takim go zapamiętamy. Był zawodnikiem LKS Industria ZNICZ Chęciny. Pogrążonej w smutku Rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia. Wielkie podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą – policjantom, żołnierzom, strażakom PSP i druhom OSP, służbom medycznym, instytucjom i stowarzyszeniom, a także mieszkańcom Gminy i Miasta Chęciny, którzy natychmiast ruszyli z bezinteresowną pomocą - czytamy w poście, pod którym podpisali się Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Radni Rady Miejskiej w Chęcinach, Sołtysi i Przewodniczący Zarządów Osiedli, a także pracownicy Urzędu Gminy i Miasta w Chęcinach oraz jednostek organizacyjnych.

W piątek miał poznać wyniki matur

Kacper był tegorocznym maturzystą. W piątek miał poznać wyniki matur. Niestety, śmierć przerwała wszystko.

- Nie umiera się Rodzicom, nie umiera się bratu, nie umiera się Mai, nie umiera się bliskim, przyjaciołom, koleżankom i kolegom. Nie umiera się sobie. Kacper, w piątek miałeś odebrać świadectwo maturalne pewnie z najlepszymi wynikami. Miałeś rozpocząć wymarzone studia od października. Miałeś tyle planów i marzeń... Wszystko we mnie i w nas buntuje się przeciwko Twojej śmierci. Śmierci tak absurdalnej, tak niesprawiedliwej, tragicznej, tak niezmiernie bolesnej i tak bardzo niepotrzebnej, ale widocznie jesteś Panu Bogu tam w niebie potrzebny. Może tam w niebie będziesz z Nim negocjować piątkę, zagrasz w piłkę, uśmiechniesz się, rozpalisz ognisko, zatroszczysz się o wszystkich... Takiego Cię właśnie zapamiętamy - ujmującego, odpowiedzialnego, uśmiechniętego, mądrego ucznia i przede wszystkim dobrego człowieka, najlepszego chłopaka, najlepszego przyjaciela i kolegę - czytamy w poście Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach, którego absolwentem był 19-latek. Placówka przekazała wyrazy współczucia rodzinie Kacpra.

Sonda
Czy kiedykolwiek pomagałeś/aś w szukaniu zaginionych osób?
Zatrzymano męża zaginionej Anety
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany