Darmowe testy na koronawirusa w aptekach w Kielcach? Wielki chaos!

2022-01-27 15:58
Testy w aptekach w Warszawie. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece?
Autor: Amadeusz Calik / Super Express Testy w aptekach w Warszawie. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece?

Od czwartku, 27 stycznia, w aptekach na terenie całej Polski miały zostać wprowadzone darmowe testy na COVID-19. W opublikowanym wykazie znalazło się też sześć punktów w Świętokrzyskiem, w tym dwie apteki w Kielcach. Jak się jednak okazało, w czwartek na terenie naszego regionu darmowych testów nie zrobimy. Najwcześniej uda się wykonać bezpłatny test na koronwairusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, zgodnie z zapowiedzią testy mają być dostępne już w piątek, 28 stycznia.

Zgodnie z zapowiedzią od czwartku 27 stycznia testy na koronawirusa wykonywać można w sześciu aptekach w Świętokrzyskiem. Dwóch w Kielcach. To Apteka Dbam o Zdrowie przy ulicy Bursztynowej 3 i Apteka od Pokoleń przy ulicy Żeromskiego 38/40. Listę uzupełniają dwie ostrowieckie placówki: Apteka przy Rynku Denkowskim 10A i Apteka NOVA na osiedlu Stawki 44, a także Apteka Nova przy ulicy Portowej oraz Apteka NOVA przy ulicy Mickiewicza 32, obie w Sandomierzu. Jak się jednak okazuje w praktyce, w czwartek bezpłatnych testów na COVID-19 nie ma w żadnej świętokrzyskiej aptece.

W kieleckiej aptece Dbam o Zdrowie wszelkie informacje na temat darmowych testów na koronawirusa będą dostępne dopiero w przyszłym tygodniu, z kolei w Aptece od Pokoleń chcące wykonać test na COVID-19 osoby mogą zgłaszać się na początku lutego, ponieważ testy są już zamówione, ale jeszcze nie dotarły na miejsce. Uwaga! Najszybciej wykonamy test w Aptece przy Rynku Denkowskim w Ostrowcu. Jak udało się nam ustalić, testy na COVID-19 mają być dostępne jeszcze w czwartek (27 stycznia) wieczorem, a na pewno dzień później.

Otrzymawszy negatywny wynik testu, dostajemy Unijny Certyfikat COVID, który jest ważny przez 48 godzin. W przypadku dodatniego trafiamy na izolację domową. Po 10 dniach można uzyskać Krajowy Certyfikat COVID, który potwierdza status ozdrowieńca.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Śmiszek: Szczury już uciekają z tonącego okrętu PiS