Gwiazda internetu idzie do więzienia. Wszystko przez "Rumunów i grzybiarzy"

2020-02-25 12:34 ToM
Kłopoty przez... gang rumuńskich grzybiarzy
Autor: Grzegorz W. Tężycki /Wikimedia Commons Gwiazda internetu idzie do więzienia. Wszystko przez "Rumunów i grzybiarzy"

Adolf Kudliński, znany świętokrzyski preppers i YouTuber, idzie do więzienia na pół roku! Mężczyzna został skazany za nawoływanie do nienawiści na tle etnicznym, a konkretnie chodziło o słynnych już... "rumuńskich grzybiarzy", którzy mieli grasować po świętokrzyskich puszczach i atakować oddających się grzybobraniu Polaków.

Słowa preppersa spod Kielc były skierowane do "rumuńskich gangów", które miały napadać na świętokrzyskich grzybiarzy, mężczyzna zarzucał też bierność polskim policjantom, którzy - jego zdaniem - są narodowości ukraińskiej.

- Każdego Rumuna, który zbliży się na obrzeża lasu, policja powinna zamknąć za mordę i do kryminału za to, że jest Rumunem, skoro tak się dzieje - mówił Kudliński na nagranym przez siebie filmiku

Starachowicki sąd uznał, że słowa mężczyzny to nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i skazał Kudlińskiego na pół roku więzienia. Sędzia nie zdecydował się na "zawiasy" z powodu wcześniejszych przewinień: nielegalnego posiadania i handlu bronią. Sąd podkreślił również, że oskarżony nie wykazał skruchy ani krytycznego podejścia do czynu.

Adolf Kudliński na rozprawę się nie stawił, opublikował za to film, w którym odnosi się do wyroku i zarzutów. Preppers wyjaśnił, że do sądu nie poszedł z powodu problemów zdrowotnych.

- Nie mam zaufania ani do policji, ani do prokuratora. Uważam wręcz, że postępowanie było prowadzone tendencyjnie i stronniczo, a moje wypowiedzi dotyczące bandytów napadających na grzybiarzy w lasach wokół Kielc (...) zostały potraktowane wybiórczo i wyrwane z kontekstu. - Adresatem mojego apelu była policja. To do niej zwracałem się, aby zatrzymywała na skraju lasu każdego napotkanego Rumuna za to, że jest Rumunem. Poza tym zdanie zostało wyrwane z kontekstu i nie może być interpretowane bez sięgnięcia do początku mojego filmu, gdzie jest mowa, że chodzi o rumuńskich bandytów - dodaje.

Kudliński podkreśla, że nie nawoływał do nienawiści na tle etnicznym, a jedynie chciał zmotywować policję, by ta sprawdziła, czy na obrzeżach świętokrzyskich lasów nie dochodzi do przestępstw. Preppers spod Kielc nie ukrywa zbulwersowania wyrokiem.

- Wielu z was, hejterów, będzie się cieszyć. Ale nie cieszcie się, bo dziś ja, jutro wy możecie być skazani. I co wtedy powiecie? Kto wam poda rękę? Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Cieszę się z tego, że mobilizujemy się, jest nas coraz więcej, przeglądamy na oczy, jaka jest ta Polska. Cieszę się, że przygotowujecie się na najgorsze - mówi Kudliński.

Kim są preppersi?

Preppersi to osoby przygotowujące się do... kresu cywilizacji! Przygotowują zapasy żywnościowe i znają techniki oczyszczania wody, które mogą być zastosowane w razie skażenia. Adolf Kudliński swoje metody przetrwania z dala od sklepów, urzędów i targów pokazuje na YouTube.

Jest ekspertem w zakresie survivalu, zna się też na pozyskiwaniu i składowaniu żywności oraz na medycynie naturalnej. Opublikował ponad 430 filmów, które zanotowały miliony wyświetleń. Mieszka w Orzechówce w powiecie kieleckim, w gminie Bodzentyn.

Pijany wypadł z samochodu