Jacentów: KARAMBOL na DK74. Rozbity RADIOWÓZ i cysterna z LPG! [ZDJĘCIA]

2020-11-19 14:23 ToM

Bardzo niebezpieczny karambol na drodze w Jacentowie pod Końskimi! W zdarzeniu brało udział łącznie sześć pojazdów, w tym radiowóz policyjny i - co szczególnie niebezpieczne - cysterna przewożąca LPG. Nie obyło się bez rannych - strażacy udzielili na miejscu pomocy dwóm osobom, kolejne cztery wymagały hospitalizacji. Po udzieleniu pomocy straż pożarna musiała jeszcze zneutralizować groźny wyciek paliwa.

Jak informuje Mariusz Czapelski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło po godz. 9:30 w czwartek, 19 listopada. Z informacji wynikało, ze na krajowej trasie nr 74 samochód osobowy wjechał w ciężarówkę. Chwile później telefon dyżurnego strażaków rozdzwonił się, a wypadek okazał się dużo bardziej poważny, niż wynikałoby to z pierwszego zgłoszenia.

- W zdarzeniu brały udział dwie ciężarówki, trzy samochody dostawcze i kolejny pojazd. Jedno z aut to policyjny radiowóz. W pojazdach podróżowało 9 osób - mówi strażak. - Dwóm udzieliliśmy pomocy na miejscu, cztery zostały przewiezione do szpitala - wylicza Mariusz Czapelski.

Z jednego pojazdu wyciekało paliwo, strażacy musieli więc natychmiast zneutralizować zagrożenie. Kolejnym zadaniem straży było monitorowanie cysterny z LPG. Na szczęście jednak nie doszło do rozszczelnienia.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11