Kielce: Podniósł rękę na kościół i... UKRADŁ skarbonę z pieniędzmi!

2021-04-13 21:55 tom
Kielce: Podniósł rękę na kościół i... UKRADŁ skarbonę z pieniędzmi!
Autor: Świętokrzyska Policja Kielce: Podniósł rękę na kościół i... UKRADŁ skarbonę z pieniędzmi!

A to złodziejaszek! 49-latek z Kielc, dobrze znany z przestępczej działalności miejscowej policji, najwyraźniej nie bał się kary boskiej i przywłaszczył sobie skarbonę wypełnioną datkami, w zamian za które wierni mieli zapewnić sobie miękkie lądowanie po drugiej stronie i szczególne łaski. Czyn ten jest niewątpliwym grzechem, ale poważne konsekwencje spotkają 49-letniego złodzieja jeszcze za życia. - Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Karol Macek z kieleckiej policji.

Kościelna skarbona została skradziona pod koniec marca. Księża błyskawicznie zgłosili materialną stratę na policję, a funkcjonariusze ustalili, że nieznany sprawca wyniósł z kościoła drewnianą szkatułę z pieniędzmi przekazanymi od bogobojnych parafian. Przezorni księża zabezpieczyli skarbonę kłódką, ale nie stanowiło to żadnej przeszkody dla kościelnego rabusia, który zerwał zabezpieczenie i opróżnił skrzynię z datków. Jak wykazało dochodzenie, za grzeszny czyn odpowiedzialny był 49-latek z Kielc.

- Mężczyzna ten w przeszłości wielokrotnie tłumaczył się policjantom ze swojego bynajmniej nie zgodnego z prawem zachowania. Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu złożyli podejrzanemu wizytę w poniedziałkowy poranek. Mężczyzna został zatrzymany - informuje Karol Macek z kieleckiej policji.

Rabuś przyznał się do przestępstwa. Oznacza to, że nagrabił sobie poważnie w oczach Boga, ale i w życiu doczesnym spotka go poważna pokuta.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczna śmierć 27-letniego motocyklisty w Chęcinach. WZRUSZAJĄCE pożegnanie

- Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - przypomina rzecznik policji w Kielcach.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia