Kielce: Rekrutacja uzupełniająca do liceów i techników. Są miejsca!

2021-08-03 14:30
Kielce: Rekrutacja uzupełniająca do liceów i techników. Są miejsca!
Autor: Google Street View Kielce: Rekrutacja uzupełniająca do liceów i techników. Są miejsca!

Uwaga uczniowie ze stolicy Świętokrzyskiego! Nie dostaliście się do wymarzonej szkoły na upatrzony profil? Nic straconego! Są jeszcze miejsca, choć niewiele, dokładnie 319 wolnych miejsc. Jak poinformował Urząd Miasta Kielce, od 3 sierpnia 2021 roku do 5 sierpnia 2021 roku do godziny 15:00 trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych. W artykule poniżej wyjaśniamy, jak przejść proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych krok po kroku. Sprawdź!

Kielce. Rekrutacja uzupełniająca do gimnazjów i liceów. Link

Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest w Systemie Elektronicznego Naboru, na tych samych zasadach co zwykłe postępowanie rekrutacyjne.

CZYTAJ TEŻ: Natalia straciła mamę w wypadku, teraz walczy o życie. Potrzebna krew dla 12-latki!

Kielce. Rekrutacja uzupełniająca do gimnazjów i liceów. Zasady

W postępowaniu uzupełniającym mogą wziąć udział:

  • kandydaci, którzy nie brali udziału w postępowaniu rekrutacyjnym; w postępowaniu uzupełniającym zakładają konta poprzez opcję „Wprowadź wniosek”;
  • kandydaci, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym nie zostali przyjęci (zakwalifikowani) do żadnej ze szkół; w postępowaniu uzupełniającym wchodzą na swoje dotychczasowe konto poprzez opcję „Zaloguj się” i składają ponownie wniosek;
  • kandydaci, którzy nie potwierdzą woli przyjęcia w szkole, do której zostali zakwalifikowani; w postępowaniu uzupełniającym wchodzą na swoje dotychczasowe konto poprzez opcję „Zaloguj się” i składają ponownie wniosek;
  • kandydaci, którzy potwierdzą wolę przyjęcia do szkoły, do której zostali zakwalifikowani, ale w czasie postępowania uzupełniającego zrezygnują z przyjęcia do tej placówki. Aby móc brać udział postępowaniu uzupełniającym kandydat musi zgłosić się do szkoły, w której potwierdził wolę przyjęcia do szkoły w celu jej usunięcia z systemu, a następnie wejść na swoje dotychczasowe konto poprzez opcję „Zaloguj się” i złożyć ponownie wniosek.

Kielce. Rekrutacja uzupełniająca do gimnazjów i liceów. Harmonogram

  • 16 sierpnia 2021 roku do godziny 10:00 - ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym.
  • od 17 sierpnia 2021 roku do 20 sierpnia 2021 roku do godziny 15:00 - potwierdzenie woli nauki - składanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o wyniku egzaminu ósmoklasisty, o ile nie zostały złożone wcześniej.
  • 23 sierpnia 2021 roku - ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu uzupełniającym.
Rozbój w sklepie. Sprawca pijany