Natalia straciła mamę w wypadku, teraz walczy o życie. Potrzebna krew dla 12-latki!

i

Autor: OSP KSRG Baćkowice/Facebook Natalia straciła mamę w wypadku, teraz walczy o życie. Potrzebna krew dla 12-latki!

Natalia straciła mamę w wypadku, teraz walczy o życie. Potrzebna krew dla 12-latki!

2021-08-01 13:30

Dwunastoletnia Natalia przeżyła tragiczny wypadek, w którym zmarła jej mama, ale dziewczynka wciąż pozostaje w bardzo ciężkim stanie, przebywa na oddziale intensywnej terapii. Walcząca o życie dwunastolatka potrzebuje transfuzji krwi. Licznych transfuzji krwi. Tymczasem magazyny Centrum Krwiodawstwa dosłownie świecą pustkami, a czas ucieka! Aby pomóc rannej dziewczynce na terenie gminy Łagów ruszyła wielka akcja zachęcająca do oddania krwi. Należy to uczynić w Centrum Krwiodawstwa w Kielcach, wskazując Natalię Banakiewicz jako odbiorczynię.

Przypomnijmy - do tragicznego wypadku doszło w środę, 28 lipca, w Olszownicy w powiecie opatowskim na drodze krajowej numer 74. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, w wyniku wypadku śmierć poniosła 38-letnia kobieta, która podróżowała w osobówce wraz z 12-letnią córką. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Natalia wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu na kieleckim Czarnowie. Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie, potrzebuje wielu transfuzji krwi.

CZYTAJ TEŻ: Zadzwonił do ojca i powiedział, że chce się zabić! W akcji policja i wojsko!

Aby pomóc poszkodowanej dziewczynce na terenie gminy Łagów zorganizowano wielką akcję oddawania krwi, w którą zaangażowali się m.in. pracownicy urzędu oraz strażacy. Władze gminy zaapelowały do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji. To bardzo ważne, ponieważ magazyny krwi w Świętokrzyskiem są na wyczerpaniu, brakuje niemal wszystkich grup!

Krew należy oddać w Centrum Krwiodawstwa w Kielcach dla Natalii Banakiewicz. Uwaga! Przyjmowane są wszystkie grupy poza AB RH+.

Tak wyglądają groby ofiar wypadku w Elżbietowie miesiąc po tragedii