Śmiertelny wypadek na DK 74! Nie żyje kobieta, nastolatka w szpitalu!

2021-07-28 16:37
Śmiertelny wypadek na DK 74! Nie żyje kobieta, nastolatka w szpitalu!
Autor: mat. policji Śmiertelny wypadek na DK 74! Nie żyje kobieta, nastolatka w szpitalu!

Do tragicznego wypadku doszło w Olszownicy w powiecie opatowskim na drodze krajowej numer 74. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, w wyniku wypadku śmierć poniosła kobieta, która podróżowała wraz z nastolatką w osobówce. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Po tragicznym zdarzeniu na drodze odcinek krajowej trasy nr 74 między Kielcami a Opatowem pozostaje zablokowany, policjanci wytyczyli objazdy.

Jak informuje komisarz Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, do wypadku doszło przed godziną 14:00 w niewielkiej miejscowości Olszownica w gminie Baćkowice, na krajowej trasie numer 74. Samochód osobowy z dwiema osobami: dorosłą kobietą za kierownicą oraz nastoletnią pasażerką z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na lewy pas. Wtedy doszło do tragicznego w skutkach zderzenia z ciężarówką.

CZYTAJ TEŻ: Masłów: Tragedia w polu! Martwy rolnik pod kołami ciągnika!

Na miejsce błyskawicznie ruszyli strażacy z Opatowa i Baćkowic, osoba zgłaszająca poinformowała, że kobiety z osobówki są zakleszczone w rozbitym pojeździe. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego wydobyli ranne na zewnątrz. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy medycznej życia kierującej nie udało się uratować. Nastoletnia pasażerka, po ustabilizowaniu funkcji życiowych, została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR.

Policja ustala szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia, droga pozostaje zablokowana, wytyczono objazdy. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 17:00

Katastrofa wojskowej CASY