Nie żyje Zygmunt Szopa, były wojewoda kielecki i strażak. Miał 81 lat

2021-07-26 13:24
Nie żyje Zygmunt Szopa, były wojewoda kielecki i strażak. Miał 81 lat
Autor: ZOSP RP Nie żyje Zygmunt Szopa, były wojewoda kielecki i strażak. Miał 81 lat

Niezwykle smutna wiadomość napłynęła z powiatu miechowskiego w województwie małopolskim. Zmarł Zygmunt Szopa, były wojewoda kielecki w latach 1994 -1997, a także były starosta miechowski. Zygmunt Szopa był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym, w 1997 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Były wojewoda kielecki zmarł w poniedziałkowy poranek (26 lipca). Miał 81 lat.

Zygmunt Szopa pochodził z województwa świętokrzyskiego, był też związany z podkrakowskim Miechowem. Z wykształcenia był inżynierem rolnictwa, w 1987 roku objął obowiązki wicewojewody kieleckiego z ramienia ZSL, urząd sprawował do 1994 roku. Po wprowadzeniu reformy samorządu terytorialnego, przywracającej powiaty, objął obowiązki starosty miechowskiego. W 2002 roku został dyrektorem małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Był wielokrotnie odznaczany: został Kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego, a w 1997 roku otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Był wieloletnim działaczem Ochotniczej Straży Pożarnej.

CZYTAJ TEŻ: Skatował 21-latka podczas ogniska, chłopak zmarł. Sprawca nie pójdzie do więzienia!

Znajomi wspominają Zygmunta Szopę jako osobę życzliwą i sympatyczną. Uroczystości pogrzebowe zmarłego zaplanowano na czwartek, 29 lipca, na godzinę 14:00.

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi