Bestialski MORD na wilku! Zastawili STRASZLIWĄ pułapkę. "Na szyi była zaciśnięta pętla"

2021-01-18 17:55 Rafał Strzelec
Martwy wilk znaleziony w Nadleśnictwie Daleszyce
Autor: Nadleśnictwo Daleszyce

To już kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie. Przedstawiciele Nadleśnictwa Daleszyce poinformowali, że na ich terenie odnaleziono martwego wilka. - Na szyi wilka była zaciśnięta pętla stalowej linki. Wszystko jednak wskazuje na to, że wilczycę podrzucono w to miejsce bo sidła były odcięte, a na miejscu nie było śladów sugerujących walkę o życie drapieżnika - napisali przedstawiciele nadleśnictwa na Facebooku.

Martwy wilk w Nadleśnictwie Daleszyce. To ofiara kłusowników?

Informację o znalezieniu martwego wilka przekazali w poniedziałek 18 stycznia przedstawiciele Nadleśnictwa Daleszyce. - Wczoraj jeden z naszych leśniczych dostał informację o znalezieniu martwego wilka na terenie swojego leśnictwa. Niezwłocznie udał się na miejsce w celu potwierdzenia informacji. Niestety okazało się, że jest ona prawdziwa. Na miejsce zostali wezwani strażnicy leśni, którzy dokonali oględzin i zabezpieczyli miejsce znalezienia wadery - napisali wstrząśnięci przedstawiciele nadleśnictwa.

Czytaj również: NOWA ZARAZA w Polsce? Wykryto trzecie ognisko! POTĘŻNA akcja służb

- Truchło wilczycy leżało w młodniku jodłowym, z dala od uczęszczanych szlaków. Na szyi wilka była zaciśnięta pętla stalowej linki.Wszystko jednak wskazuje na to, że wilczycę podrzucono w to miejsce bo sidła były odcięte, a na miejscu nie było śladów sugerujących walkę o życie drapieżnika. Najprawdopodobniej wilczyca złapała się we wnyki zastawione na sarny i w męczarniach skonała. Kłusownik zaś po fakcie przeciągnął wilka w inne miejsce - opisują dalej przedstawiciele nadleśnictwa.

Martwy wilk w Nadleśnictwie Daleszyce. Sprawą zajmie się policja

Przedstawiciele Nadleśnictwa Daleszyce poinformowali, że przekazali już informację o makabrycznym znalezisku przedstawicielom służb. Na miejsce przyjechał technik, który zebrał ślady. Policja wszczęła postępowanie zmierzające do wykrycia sprawcy przestępstwa. Przedstawiciele nadleśnictwa przypominają, że wilki w Polsce są pod ochroną. Po ponad 50 latach nieobecności stwierdzono ich występowanie w daleszyckich lasach.

Czarna seria w polskich lasach

Wydarzenie w Daleszycach to nie jedyny przypadek śmierci wilka, która wynika, a wszystko na to wskazuje, z działalności kłusowników. Jakiś czas temu pisaliśmy o śmierci Kosego, wilka spod Zamościa. W tym przypadku udało się znaleźć sprawcę. Do podobnego zajścia doszło w woj. lubuskim. Tam zwierzę zostało zastrzelone z broni myśliwskiej.

Czytaj koniecznie: Urodziła, ugotowała i zmieliła dziecko maszynką. ROZDZIERAJĄCE historie zabójstw dzieci w Polsce

Brzęczek zwolniony, ale przeszedł do historii. To pierwszy raz