Miała otruć malutką córeczkę i męża. Co powiedziała 37-latka w czasie rozmowy? Kulisy rodzinnej tragedii pod Końskimi

i

Autor: SHUTTERSTOCK 37-latka spod Końskich, która miał celowo otruć 11-miesięczną córeczkę i męża, sama zadzwoniła wcześniej na numer alarmowy, zdj. ilustracyjne

Prokuratura ujawnia

Miała otruć malutką córeczkę i męża. Co powiedziała 37-latka w czasie rozmowy? Kulisy rodzinnej tragedii pod Końskimi

2022-12-16 22:49

37-latka spod Końskich, która miał celowo otruć 11-miesięczną córeczkę i męża, sama zadzwoniła wcześniej na numer alarmowy. W czasie rozmowy dyżurny wysnuł wniosek, że 55-latek może potrzebować pomocy i wysłał na miejsce karetkę pogotowia. Dopiero wtedy wydało się, że poszkodowana jest również dziewczynka. Zagrożenie zdrowia obydwojga wcale nie minęło.

Miała otruć malutką córeczkę i męża. Kulisy rodzinnej tragedii pod Końskimi

37-latka z jednej z miejscowości pod Końskimi usłyszała dwa zarzuty usiłowania zabójstwa, po tym jak zdaniem prokuratury próbowała otruć swoją 11-miesięczną córeczkę i męża. Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 grudnia, ale jak informuje Echodnia.eu, to właśnie podejrzana zadzwoniła pierwsza na numer alarmowy, choć nie ujawniła od razu całej prawdy. Po rozmowie z nią dyżurny zorientował się, że pomoc medyczna będzie na pewno potrzebna 55-letniemu mężczyźnie. Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia, okazało się, że życie dziewczynki jest również zagrożone.

- Dziecko i mężczyzna mający podwójne obywatelstwo irlandzko-brytyjskie mieli objawy zatrucia. Badanie toksykologiczne krwi wykazało u obojga obecność psychotropów stanowiących składnik leków przepisywanych przy schorzeniach psychiatrycznych. Nie ujawniamy o jaki środek chodzi. W przypadku 55-latka stężenie psychotropu kilkakrotnie przekraczało dawkę terapeutyczną. W przypadku dziecka nie sposób porównać z dawką terapeutyczną, jest to bowiem lek przepisywany osobom powyżej 18. roku życia - mówi Sebastian Mróz, prokurator rejonowy w Kielcach, którego cytuje Echodnia.eu.

Jak dodaje mężczyzna, życie obydwojga poszkodowanych udało się uratować dzięki "stosunkowo szybko udzielonej pomocy", ale nie wiadomo natomiast, jak mogą wpłynąć na ich dalsze zdrowie tak duże dawki leków.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Karetka zderzyła się z autobusem. Groźny wypadek na ul. Ostrobramskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany