Mieszkaniec Skarżyska wyjechał nad morze. Wyprodukował tam aż 40 kg narkotyków!

i

Autor: Świętokrzyska Policja Mieszkaniec Skarżyska wyjechał nad morze. Wyprodukował tam aż 40 kg narkotyków!

Mieszkaniec Skarżyska wyjechał nad morze. Wyprodukował tam aż 40 kg narkotyków!

2022-01-11 8:57

Świętokrzyscy funkcjonariusze zajmujący się walką z narkotykami wybrali się nad morze. Nie po to by odpocząć, lecz z zamiarem przeprowadzenia spektakularnej akcji, polegającej na przejęciu znacznych ilości narkotyków. Procederem zajmował się 37-latek z powiatu skarżyskiego oraz jego cztery lata starszy kolega. Efekty działań policjantów widać jak na dłoni: przechwycono aż 40 kilogramów amfetaminy, a także marihuanę i ekstazy. Zaskoczeni obecnością mundurowych przestępcy właśnie porcjowali nielegalne substancje, gdy zostali zatrzymani. Niebawem może pozostać im jedynie porcjowanie papierosów wraz z kuplami spod celi, ponieważ grozi im aż 20-letnia odsiadka!

Świętokrzyscy mundurowi od jakiegoś czasu przyglądali się działalności dobrze im znanego 37-latka z powiatu skarżyskiego. Ów człowiek po raz pierwszy trafił w ich ręce 15 sierpnia 2014 roku i od tamtej pory do 2019 odbywał karę w więzieniu. Odsiadka nic nie nauczyła mężczyzny, czego dowiodły działania policjantów z naszego regionu. Funkcjonariusze złożyli wizytę 37-latkowi, a ten nie ukrywał zdziwienia ich obecnością w nadmorskim kurorcie.

- 37-latek i jego o cztery lata starszym kolega wpadli podczas produkcji i porcjowania na kilogramy świeżo przygotowanego narkotyku. Łącznie zabezpieczone zostało 40 kg białego proszku, który po wstępnej analizie testerem narkotykowym wykazał w swoim składzie amfetaminę. W trakcie dalszych czynności w dostawczym aucie wypożyczonym przez zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram marihuany, 750 tabletek ekstazy i płynną amfetaminę - opowiada Artur Majchrzak z biura prasowego Świętokrzyskiej Policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani a podejrzane substancje zabezpieczone. Dwaj producenci narkotyków najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, ale powinni zacząć przyzwyczajać się do więziennych murów, ponieważ grozi im znacznie dłuższa odsiadka: nawet 20 lat pozbawienia wolności!