MORDERCZY bieg dla chorego 5-letniego Miłosza! Pod wrażeniem nawet... Zbigniew Boniek!

2020-05-23 12:48 ToM
Marcin Długosz i Miłosz Lasota
Autor: Twitter Marcin Długosz i Miłosz Lasota

Oto prawdziwy hart ducha! Dziennikarz "Super Expressu" Marcin Długosz wyruszył w morderczy bieg w piątek o 5:00 rano i przebiegł 130 kilometrów! Powód? Zbiórka pieniędzy na implant słuchu dla 5-letniego Miłosza z Kielc. Obserwujący akcję za każdy przebiegnięty przez Marcina kilometr wpłacali 10 groszy na leczenie 5-latka. O wyczynie Marcina Długosza mówi dziś cała Polska!

Dziennikarz "Super Expressu" Marcin Długosz zaproponował, by za każdy pokonany przez niego kilometr chętni wpłacali pieniądze dla chorego Miłosza Lasoty. 5-letni Miłosz z Kielc do 3. roku życia był zdrowym, cieszącym się życiem chłopcem. Jego los odmienił się podczas dramatycznej walki o życie na OIOMI-ie. Chłopczyk przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę i zapalenie mózgu. Mały Miłosz do dzisiaj boryka się z konsekwencjami choroby, najpoważniejszą jest utrata słuchu.

Marcin Długosz stawił się na mecie biegu punktualnie o 18:36. Walka z morderczym dystansem rozpoczęła się o 5:00, ale na mecie na zmęczonego biegacza czekała najlepsza możliwa nagroda - 5-letni Miłosz, dla którego Marcin podjął szalone wyzwanie, a jego trud relacjonował "Super Express" w sprawozdaniu live.

Po wyczynie splendor spłynął z całej Polski - wydarzenie udostępnili dziennikarze, a przede wszystkim - wybitne postaci polskiego sportu ze Zbigniewem Bońkiem i Bogdanem Wentą na czele.

Prezes PZPN udostępnił post w mediach społecznościowych opatrując wiadomość emotikonami symbolizującymi brawa, Bogdan Wenta zaprosił ultramaratończyka na spotkanie w Ratuszu.

Marcin Długosz
Autor: Kacper Chudecki Marcin Długosz

To jednak nie koniec akcji. Zbiórka na operację wszczepienia drugiego implantu ślimakowego dla 5-latka z Kielc wciąż trwa! Możesz wesprzeć chłopca POD TYM ADRESEM.

Express Biedrzyckiej - Gość: Michał Wójcik: Budka zachował się jak mięczak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.