Naćpany kierowca uciekał przed policją. Doszło do wypadku

2019-12-05 20:49 vera
Naćpany kierowca uciekał przed policją. Doszło do wypadku
Autor: Policja Świętokrzyska Naćpany kierowca uciekał przed policją. Doszło do wypadku

Policjanci wydostali pasażerów z samochodu przez rozbity szyberdach. 35-latek nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ miał zakaz prowadzenia pojazdów i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Do tej sytuacji doszło na jednej z ulic w miejscowości Pinczów w woj. świętokrzyskim. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej mazdę. Kierowca osobówki na widok radiowozu przyśpieszył. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Uciekinier kierował się w stronę miejscowości Gacki.

- Tam skręcił w drogę gruntową, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i po dachowaniu zatrzymał się na poboczu - informuje oficer prasowy policji. -  W wyniku zdarzenia samochód uległ zniszczeniu, a policjanci udzielający pomocy osobom wewnątrz wydostali pasażerów przez rozbity szyberdach.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Poza 35-letnim kierującym w pojeździe były jeszcze dwie kobiety w wieku 23 i 27 lat.

Okazało się, że mieszkaniec Pińczowa nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów i najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków. Badanie jego śliny wstępnie wykazało zawartość amfetaminy.