Nieuczciwość pracownika! Wykręcał części z komputerów na dyżurze i podmieniał je na gorsze!

2021-03-08 13:04 tom
Nieuczciwość pracownika! Wykręcał części z komputerów na dyżurze i podmieniał je na gorsze!
Autor: Świętokrzyska Policja Nieuczciwość pracownika! Wykręcał części z komputerów na dyżurze i podmieniał je na gorsze!

Informatycy z jednej z firm mieszczącej się przy ul. Sandomierskiej w Kielcach uskarżali się na problemy z komputerami - sprzęt działał coraz wolnej. Oględziny wskazały, że w sprzęcie brakuje pamięci ram, w komputerach powinno być zdecydowanie więcej kości, parametry nie zgadzały się ze specyfikacją. Rzeczą zajęli się policjanci z Kielc, którzy szybko ustalili, że to faktycznie sprawa dla kryminalnych, a nie zwykła usterka. Okazało się bowiem, że jeden z pracowników firmy podczas dyżurów wykręcał kości pamięci RAM podmieniając je na te o słabszych parametrach. Śledczym udało się odzyskać ok. 30 ukradzionych kości. Nieuczciwy pracownik może spędzić w więzieniu nawet pięć lat!

W kieleckim przedsiębiorstwie działającym przy ul. Sandomierskiej pracownicy uskarżali się na wadliwie działające komputery. Informatycy zauważyli, że ktoś coś robił ze sprzętem, podzespoły się nie zgadzały, a komputery działały tak, jakby brakowało im pamięci RAM. Komputery działały bardzo wolno. W firmie nabrano podejrzeń, że chodzi nie o problemy techniczne, lecz sprawę kryminalną. Kwestia znikającej pamięci RAM została zgłoszona na policję, a funkcjonariusze bez problemów ustalili co, a raczej kto, jest odpowiedzialny za wadliwe działanie sprzętu komputerowego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Makabryczny wypadek w Smogorzowie! Opel dachował, młody kierowca NIE ŻYJE!

- Szybko okazało się, że uczciwość jednego z pracowników ochrony pozostawia wiele do życzenia. 33- latek w trakcie dyżurów najprawdopodobniej podmieniał kości ram umieszczone w zestawach komputerowych na drugie, o znacznie słabszych parametrach. W piątek podejrzewany nie dokończył pracy, bowiem wyszedł z budynku w kajdankami na rękach, w asyście kryminalnych - opowiada Karol Macek z kieleckiej policji.

Podczas przeszukania policjanci odzyskali ok. 30 ukradziony kości z pamięcią RAM. Nieuczciwemu pracownikowi, oprócz "wilczego biletu" w papierach, grozi nawet 5-letnia odsiadka w więzieniu!

ZOBACZ TEŻ: Prześladował i okradał seniora w centrum Kielc! 77-latek BAŁ SIĘ wyjść z domu!

Express Biedrzyckiej - Joanna Senyszyn: Polki muszą dziś walczyć o prawa człowieka