Pedofilia w kościele! Ksiądz z Ostrowca molestował 12-letniego ministranta?

2020-12-15 10:44
Pedofilia w kościele! Ksiądz z Ostrowca molestował 12-letniego ministranta?
Autor: Andrzej Bęben Pedofilia w kościele! Ksiądz z Ostrowca molestował 12-letniego ministranta?

58-letni ksiądz, ostatnio pełniący posługę proboszcza Parafii Najświętszego Serca Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, został oskarżony o kontakty seksualne z 12-letnim chłopcem. Do ohydnych czynów miało dochodzić na jednej z tarnobrzeskich parafii, gdzie wcześniej ksiądz głosił Słowo Boże, a jego ofiara była ministrantem. Prokuratura zarzuca duchownemu nie tylko pedofilię, ale i nakłanianie swojego dawnego ministranta, dzisiaj już dorosłego mężczyzny, do złożenia fałszywych zeznań.

Sprawą 58-letniego księdza zajmowała się tarnobrzeska prokuratura, akt oskarżenia już trafił do tamtejszego sądu. Duchowny miał się dopuścić czynów pedofilskich wobec 12-letniego chłopca, który był ministrantem na jednej z parafii w Tarnobrzegu, później miał go również nakłaniać do złożenia fałszywych zeznań. Gdy sprawa wyszła na jaw, zgodnie z panującą w kościelnych kuluarach praktyką duchowny został przeniesiony na inną parafię, trafił do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak informuje portal Tyna.info sprawa trafiła do prokuratury jeszcze w 2019 roku. Wówczas jednak postępowanie zostało umorzone, ponieważ pokrzywdzony nie potwierdził zarzutów.

Kuria w międzyczasie ustaliła jednak, że na zeznania ofiary znacząco wpłynął sam ksiądz, który - zgodnie z informacjami podanymi przez Tyna.info - miał grozić byłemu ministrantowi, który obecnie jest klerykiem. Ksiądz został aresztowany we wrześniu, przed kilkoma dniami prokuratura zawnioskowała o przedłużenie aresztu do 14 marca przyszłego roku, wtedy też powinien ruszyć proces. Do nagłośnienia bulwersującej sprawy przyczynił się wcześniej ks. Tadeusz Iskaowicz-Zaleski, znany z bezkompromisowej krytyki przypadków pedofilii w kościele.

14-letnia Ksenia zginęła w koszmarnym wypadku. Jechała z kuzynką do McDonalds