Trumna na drodze! Chciał wieźć przedszkolaków autokarem w takim stanie!

2021-10-13 10:42
Trumna na drodze! Chciał wieźć przedszkolaków autokarem w takim stanie!
Autor: Świętokrzyska Policja Trumna na drodze! Chciał wieźć przedszkolaków autokarem w takim stanie!

Zużyty bieżnik ogumienia, wycieki płynów eksploatacyjnych, brak ewidencji czasu pracy kierowcy i niedobyte badania techniczne - autokarem w takim oto stanie chciał przewieźć grupę przedszkolaków z Jędrzejowa kierowca pojazdu. Na szczęście jednak w porę zainterweniowali rodzice, którzy - zaniepokojeni stanem autokaru - wezwali policjantów na kontrolę. - Efektem przeprowadzonej kontroli autobusu był zatrzymany dowód rejestracyjny, a co za tym idzie jego całkowite wyeliminowanie z dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem, a właściciel firmy zostanie ukarany administracyjnie - informuje Paweł Mara, oficer prasowy jędrzejowskiej policji.

Policjanci zjawili się o poranku pod jednym z przedszkoli na terenie gminy Jędrzejów. Żaden z przedszkolaków nie dopuścił się na szczęście wykroczenia, chodziło o wycieczkę, w którą miały udać się maluchy. Rodziców zaniepokoił wątpliwy stan techniczny autokaru, dlatego też zawezwali oni funkcjonariuszy, by ci sprawdzili pojazd.

- W trakcie kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę okazało się, iż pojazd posiada zużyty bieżnik ogumienia, wycieki płynów eksploatacyjnych, a kierujący pojazdem nie rejestruje czasu pracy. Dodatkowo wyszło na jaw, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Efektem przeprowadzonej kontroli autobusu był zatrzymany dowód rejestracyjny, a co za tym idzie jego całkowite wyeliminowanie z dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem, a właściciel firmy zostanie ukarany administracyjnie - opowiada Paweł Mara z jędrzejowskiej policji.

Gdyby pojazd w tym stanie wyruszył w podróż, dzieci czekałoby niebezpieczeństwo! Z tego powodu policjanci z Jędrzejowa wystosowali ważny apel.

- Apelujemy by informować policjantów o wyjazdach autokarów, którymi przewoźnicy mają zamiar świadczyć usługi na rzecz przewozu osób. Z uwagi na fakt, iż nadal dochodzi do przypadków zaniedbań stanu technicznego pojazdów, którymi przewożone są dzieci - podkreśla Paweł Mara.

Kazimierz Węgrzyn o SKANDALU w meczu z Albanią: SPODZIEWALIŚMY SIĘ TEGO!