Wykolejenie pociągu towarowego. Nie kursują pociągi, wprowadzono komunikację zastępczą

2019-10-23 8:37
lokomotywa, pociąg towarowy
Autor: East News

Poważne utrudnienia dla pasażerów pociągów w województwie świętokrzyskim. W miejscowości Berezów na trasie kolejowej Kielce - Radom wykoleiły się dwa wagony dwóch pociągów towarowych. PKP Intercity oraz Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, około godziny 1 w nocy na stacji kolejowej Berezów w województwie świętokrzyskim. Jak poinformował Mirosław Siemieniec z PKP PLK - wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Rykoszyn - Koluszki oraz wagon pociągu towarowego relacji Świerże Górne - Bukowno jadącego z przeciwnej strony.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wagony "zaledwie się o siebie otarły" - powiedział Siemieniec dla Polsat News. Nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia, ani dla środowiska. Na miejscu pracują służby techniczne, a dokładne przyczyny tego wykolejenia wyjaśni specjalny zespół. 

Pociągi PKP Intercity skierowane zostały na trasy objazdowe przez Włoszczowę Północ, z kolei Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na szlaku Łączna - Suchedniów. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie przywrócona pełna przejezdność szlaku.