Była bez ubrania, w stanie hipotermii. Przechodnie wyłowili z Bałtyku kobietę

i

Autor: Shutterstock; Unsplash

Chwile grozy

Była bez ubrania, w stanie hipotermii. Spacerowiczka wyłowiła z Bałtyku kobietę

2023-08-02 13:00

Była naga i klęczała w morzu. We wtorek (1 sierpnia 2023 r.) zauważyła ją spacerowiczka. Na szczęście nie była obojętna na los drugiego człowieka. Udzieliła jej pomocy i wezwała pomoc. Policjanci ustalają, jak doszło do tego niepokojącego zdarzenia.

O niepokojącym zdarzeniu z plaży w Kołobrzegu informuje "Radio Szczecin". We wtorek, przed godziną 7:00 rano, kobieta spacerowała po plaży. W pewnym momencie zauważyła klęczącą w morzu mieszkankę województwa wielkopolskiego. - Była naga. Nie było z nią logicznego kontaktu, trzęsła się z zimna. Ratownicy poinformowali nas, że ta kobieta ma widoczne ślady hipotermii i problemy z oddychaniem - powiedziała dziennikarzom sierż. szt. Karolina Seemann, oficer prasowa kołobrzeskiej policji.

Kołobrzeg: Naga kobieta klęczała w morzu. Trafiła do szpitala

Na szczęście spacerowiczka natychmiast ruszyła na pomoc zmarzniętej kobiecie. Okryła ją ubraniami i wezwała pomoc. Osłabiona poszkodowana trafiła do szpitala. Brawa należą się osobie, która była świadkiem niepokojącego zdarzenia. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Artykuł będzie aktualizowany.

Warto wiedzieć, że łagodnymi objawami hipotermii są przede wszystkim silne dreszcze. Organizm stara się wytworzyć więcej ciepła poprzez drżenie i ruch mięśni. Gdy nie udaje się w ten sposób podwyższyć temperatury ciała, dochodzi do stopniowego osłabienia organizmu, dłonie i stopy są bardzo zimne, a czucie w nich może zanikać.

- Ostre objawy hipotermii występują, gdy temperatura ciała spada poniżej 28℃. Osoba będąca w stanie hipotermii głębokiej jest nieprzytomna, jej oddech jest płytki i bardzo wolny, a skóra bardzo zimna. To stan, w którym serce bije bardzo wolno - czytamy na portalu doz.pl.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].