Czy wstęp na molo w Kołobrzegu będzie płatny? Wkrótce decyzja. Mają być wyjątki

2021-01-27 12:00 Bogdan Stech
Czy wstęp na molo w Kołobrzegu będzie płatny? Wkrótce decyzja. Mają być wyjątki
Autor: przemokrzak / pixabay Czy wstęp na molo w Kołobrzegu będzie płatny? Wkrótce decyzja. Mają być wyjątki

Powraca temat płatnego wstępu na molo w Kołobrzegu. W zeszłym roku radni w kurorcie rozmawiali już o tej sprawie. Wówczas jednak żadne decyzje nie zapadły. W tym roku może bycjednak inaczej. Wszystko przez mniej pieniędzy w miejskiej kasie.

Miasto testuje nową aplikację dla obiektów noclegowych, która ma uszczelnić system pobierania opłaty uzdrowiskowej. Dla turystów, którzy opłatę uiszczą spacer po molo ma być bezpłatny.- To ma byćrodzaj zachęty i wymiernej korzyści z uiszczenia opłaty uzdrowiskowej - mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydent Kołobrzegu.

Bezpłatny wstęp na molo ma być także dla mieszkańców posiadających Kartę Mieszkańca. Pomysł nie przypadł jednak wszystkim do gusty. - Nie każdy musi przecież posiadać kartę mieszkańca - twierdzi kołobrzeska radna Renata Brączyk. Ostateczne decyzje w tej sprawie odpłatności wejścia na molo jeszcze nie zapadły.

Współcześnie istniejące molo zostało oficjalnie otwarte 19 czerwca 1971. Konstrukcja ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Na końcu pomostu znajduje się dwupoziomowa głowica, która może być wykorzystana jako przystań dla małych statków wycieczkowych.

Oni nie mają u niej szans. Krystyna Pawłowicz o mężczyznach. Komentarz Adama Federa [WIDEO]