Defender Europe 2020. Można zarobić na wojskowych ćwiczeniach! US Army poszukuje ludzi do pracy

2020-01-10 10:37 bs
Defender Europe 2020. Amerykańska armia poszukuje do pracy polskich tłumaczy
Autor: materiały prasowe Defender Europe 2020. Amerykańska armia poszukuje do pracy polskich tłumaczy

Trwają przygotowania do ogromnych ćwiczeń Defender Europe 2020. To największe manewry NATO od ponad 30 lat. Weźmie w nich udział prawdziwa armia - 37 tysięcy żołnierzy! Aż 20 tysięcy z nich to wojskowi z USA. Ćwiczenia rozgrywane będą głównie na terenie Polski i Pomorza. Taka ilość wojska oznacza także okazję do zarobku dla cywili. Ogłoszenia o pracy własnie się pojawiły.

Defender 2020 jest wielonarodowym ćwiczeniem amerykańskiej armii, które przetestuje zdolność do szybkiego rozmieszczenia w Europie dużej siły bojowej wojsk i sprzętu oraz integracji z sojusznikami.

Wojsko szkolić będzie się też w regionie koszalińskim na poligonach w Drawsku Pomorskim i Wicku Morskim koło Ustki. Kulminacja ćwiczeń przypadnie na kwiecień i maj 2020, ale przygotowania już trwają. 

Wkrótce rozpocznie się także przerzut sprzętu, a to będzie oznaczać duże utrudnienia na drogach! O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Już teraz wiadomo natomiast, że taka ilość wojska potrzebuje obsługi. Armia amerykańska zwróciła się na przykład do władz Drawska Pomorskiego o pomoc w zorganizowaniu odpowiedniej ilości fryzjerów do strzyżenia żołnierzy. 

Teraz US Army poszukuje tłumaczy na stanowisko tłumacz języka angielskiego. Miejsce pracy: Drawsko Pomorskie, Mirosławiec, Szczecin, Świdwin. 

W ogłoszeniu czytamy między innymi: "Jesteśmy bardzo zainteresowani, abyś pracował dla nas i stał się częścią historii! Potrzebujemy kontrahentów języka polskiego, którzy zapewnią wsparcie tłumaczeń ustnych podczas zbliżających się ćwiczeń Defender 2020. Kontrahenci będą świadczyć usługi tłumaczeń ustnych między lokalnymi i zagranicznymi siłami zbrojnymi podczas ćwiczeń Defender 2020".