Gwałtowna zmiana pogody! Wydano ostrzeżenie dla regionu koszalińskiego! [PROGNOZA]

Gwałtowna zmiana pogody! Wydano ostrzeżenie dla regionu koszalińskiego! [PROGNOZA]
Autor: leoleobobeo / pixabay Gwałtowna zmiana pogody! Wydano ostrzeżenie dla regionu koszalińskiego! [PROGNOZA]

Wiosenne słońce ogrzeje nas promieniami dopiero pod koniec tygodnia. Do tego czasu chłodno, a nawet mroźno. Będzie deszcz, a na Pomorzu i w górach śnieg – prognozuje IMGW. Na początku tygodnia wzrośnie zachmurzenie, pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam śnieg oraz wzrośnie prędkość i porywistość wiatru. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i pozostanie z nami aż do czwartku - podaje PAP.

We wtorek w całym kraju chłodno, pochmurno i występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu; możliwe burze z opadem krupy śnieżnej. Na Pomorzu spaść może około 5 cm śniegu.  Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 stopni, ale nocą obniży się do -3 stopni Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr.

W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodenj wydał dla regionu koszalińskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. W komunikacie czytamy, że "miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w dzień 06.04 od 4°C do 5°C".

We środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3 stopni, a w ciągu dnia wzrost do 7 stopni.

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C - podaje PAP. 

Krzysztof Krawczyk nie żyje