Nie unikną kary

Handlowali podróbkami, będą mieć poważne kłopoty. Mieli towar wart prawie 100 tysięcy!

Sprzedawali na koszalińskiej giełdzie podrabiane ubrania znanych firm, aż w końcu wpadli w ręce stróżów prawa, którzy zabezpieczyli towar o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Teraz za swój nieco "szemrany" biznes będą musieli tłumaczyć się przed sądem. Trójce mężczyzn grozi nawet kilka lat za więziennymi kratami.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie skontrolowali wytypowane punkty handlowe na terenie koszalińskiej giełdy towarowo-samochodowej. Podczas kontroli policjanci ujawnili trzy stanowiska, na których oferowano do sprzedaży "markowe" ubrania, które tak naprawdę okazały się podróbkami.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 230 sztuk odzieży oznaczonej nielegalnie zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm. Ubrania były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na około 100 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku 63, 46 i 43 lata niebawem usłyszą zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy zdarza Ci się kupować podróbki znanych marek?
Podrobione ubrania lądowały na aukcjach. Oszukali firmy na ponad milion złotych
Nasi Partnerzy polecają