Ich miłość trwa już 75 lat! [GALERIA]

2020-01-18 21:01 DOMIN, doll
Anna i Zbigniew Grońscy - przeżyli ze sobą 75 lat!
Autor: DOMIN Anna i Zbigniew Grońscy - przeżyli ze sobą 75 lat!

Anna (95 l.) i Zbigniew (96 l.) Grońscy z Koszalina (Zachodniopomorskie) są małżeństwem od 75 lat. W sobotę obchodzili Brylantowe Gody i jak zgodnie mówią nadal są w sobie zakochani i spędzają razem każdą chwilę.

- Jesteśmy szczęśliwi, że tak długo jest nam dane żyć razem – mówi pan Zbigniew. – Poznaliśmy się w 1942 r. w Drohobyczu pod Lwowem, skąd pochodzimy. Ania szła ulicą, jak się później okazało, ze swoją siostrą. Podszedłem i powiedziałem, że ją zabieram ze sobą, a dla drugiej panienki mam kwiatka. I tak już zostaliśmy razem.

Ich miłości nie przeszkodziła wojna. W styczniu 1945 r. w rodzinnym mieście wzięli ślub. Obawiając się zesłania na Daleki Wschód, opuścili jednak Drohobycz i rok później, w kwietniu, zamieszkali w Koszalinie, gdzie są do dziś. Pan Zbigniew pracował w administracji sądowej, pani Ania w handlu. Jubilaci wychowali troje dzieci, doczekali się po czworo wnucząt i prawnucząt.

Małżonkowie zgodnie przyznają, że wzajemny szacunek i dobre intencje to podstawy zgodnego i szczęśliwego związku. Nie opuszczają się na krok. – Żona nigdy nie lubiła czytać książek, ale zawsze z chęcią słucha tych czytanych przeze mnie. A czytam jej codziennie – mówi pan Zbigniew.