In vitro w Koszalinie z dofinansowaniem? Tyle PIENIĘDZY będzie można otrzymać!

2020-11-22 18:52 Bogdan Stech
In vitro w Koszalinie z dofinansowaniem? Tyle pieniędzy będzie można otrzymać!
Autor: AndisBilderwerkstatt / pixabay In vitro w Koszalinie z dofinansowaniem? Tyle pieniędzy będzie można otrzymać!

W tym tygodniu koszalińscy radni spotkają się na sesji poświęconej projektowi budżetu na przyszły rok. Prezydent Piotr Jedliński poinformował, że radni pochylą się także nad projektem in vitro.

Przypomnijmy, że radne Koalicji Obywatelskiej z Koszalina chcą pomocy finansowej dla par starających się o dziecko metodą in vitro i chcą przywrócić dofinansowanie w latach 2021-2023. Projekt uchwały w tej sprawie trafi pod obrady koszalińskiej Rady Miejskiej 26 listopada. Radne KO z Koszalina szacują, że na niepłodność cierpi w mieście ponad 2900 osób. Jak mówią, do leczenia metodą in vitro kwalifikować się będzie około 60 par. Radne chcą dofinansować program kwotą 100 tys. zł rocznie. Każdego roku para starająca się o dziecko będzie mogła otrzymać 5 tys. złotych dofinansowania do jednej próby pozaustrojowego zapłodnienia.

- Program in vitro jako projekt uchwały klubu jest skierowany do najbliższej sesji Rady Miejskiej i radni będą się nad nim pochylać. Najpierw musi być decyzja, a następnie będą podejmowane sprawye związane z finansowaniem i budżetem - mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. 

Poważnie przegiął z szybkością! Pędził BMW ponad 200 km/h