Koronawirus pokonał twardzieli! Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu odwołany

2021-01-21 9:42 Bogdan Stech
Koronawirus pokonał twardzieli! Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu odwołany
Autor: Kołobrzeski Klub Morsów Koronawirus pokonał twardzieli! Światowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu odwołany

Morsy jednak nie spotkają się na kołobrzeskim festiwalu pod koniec stycznia. Ze względu na przedłużone obostrzenia, organizatorzy IX Światowego Festiwalu Morsowania zrezygnowali ze stacjonarnej formy imprezy, a wspólną kąpiel przenoszą do Internetu, tłumaczy Łukasz Zięba, prezes Kołobrzeskiego Klubu Morsów.

- W trosce o Was i Wasze zdrowie jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję i poinformować Was o zmianie formuły organizacji IX Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu na formę niestacjonarną. W normalnym trybie nasze wydarzenie się nie odbędzie, nie będą możliwe odwiedziny nas na kołobrzeskiej plaży. Jesteśmy tym faktem mocno zasmuceni, liczyliśmy że rzeczywistość będzie inna - podają organizatorzy.

Organizatorzy zachęcają jednak do spacerowania 31 stycznia o godzinie 12.00 po kołobrzeskiej plaży, a potem do spontanicznego zanurzenia się w zimnym Bałtyku, każdy we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność. Wśród spacerowiczów będą też wolontariusze z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Podczas poprzednich edycji festiwalu było pięknie, a będzie jeszcze piękniej. Do zanurzenia i szybkiego zobaczenia na X Światowym Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu już 7-9 stycznia 2022 roku - informują organizatorzy. 

Zimowa kąpiel morsów w przeręblu i powstanie rzeźby lodowej