Koronawirus Sławno. Miasto zdecydowało o zakupie maseczek. Pierwsza partia już jest

2020-04-09 9:53 bs
Koronawirus Sławno. Miasto zdecydowało o zakupie maseczek. Pierwsza partia już jest
Autor: materiały prasowe Koronawirus Sławno. Miasto zdecydowało o zakupie maseczek. Pierwsza partia już jest

W regionie koszalińskim coraz więcej samorządów podejmuje decyzje o zakupie środków ochronnych dla swoich mieszkańców. Decyzją Krzysztofa Frankensteina – Burmistrza Miasta Sławno zakupionych zostało 11000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Pierwsza partia w ilości 1500 sztuk dotarła już do Sławna.


W pierwszej kolejności maseczki trafią do służb medycznych, służb mundurowych oraz przychodni. Dodatkowo do służb trafi płyn do dezynfekcji rąk oraz dezynfekcji podłóg. Kolejne maseczki będą sukcesywnie dostarczane mieszkańcom Sławna.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Nie kaszlą, a zarażają: czy w Chinach dojdzie do nawrotu epidemii?

Równocześnie, niezależnie od kolejnych dostaw maseczek, Urząd Miejski w Sławnie rusza ze zorganizowaną akcją szycia maseczek ochronnych oraz kombinezonów dla służb medycznych. W tym celu zorganizowane zostały trzy zespoły składające się z 30 osób.

Zadaniem pierwszego zespołu, zlokalizowanego w Przedszkolu Miejskim nr 4, będzie wykrajanie materiału i przygotowanie go do szycia kombinezonów ochronnych. Zadaniem drugiego zespołu, zlokalizowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, będzie wykrajanie i przygotowanie materiału do szycia maseczek ochronnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Dlaczego koronawirus zabija młodych?

Trzeci zespół, zlokalizowany w świetlicy środowiskowej, będzie zszywał gotowe elementy. W tym celu zamówiony został specjalistyczny materiał oraz niezbędny sprzęt krawiecki. W prace w większości zaangażowane będą osoby z miejskich jednostek.

Akcja przewidywana jest nieprzerwanie do czerwca br., w zależności od potrzeb będzie kontynuowana.

Kolejne pielęgniarki z koronawirusem. Mają wyniki! [PROSTO Z ZAKAŹNEGO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.