Koronawirus w Koszalinie. Pacjent z wirusem był w kościele?! Szukają uczestników mszy

2020-03-24 21:04 Domin, mt
Koronawirus w Koszalinie. Pacjent z wirusem był w kościele?! Szukają uczestników mszy
Autor: pixabay.com/kisistvan77

Niepokojące informacje z Koszalina. We wtorek wieczorem potwierdzono kolejne przypadki koronawirusa – także w Zachodniopomorskiem. Czy osoba zakażona SARS-CoV-2 brała ostatnio udział w mszy świętej?! Uczestnicy niektórych liturgii powinni skontaktować się z sanepidem?

Osoba zakażona koronawirusem brała udział w mszy świętej?! Taką niepokojącą informację przekazało Koszalińskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej, które szuka uczestników kilku konkretnych celebracji. Prosi o pilny kontakt z sanepidem.

„Wszystkich, którzy byli na Mszach Świętych: w Koszalinie 15 lub 19 marca albo w Słupsku 14 marca, prosimy o pilny kontakt bezpośrednio z Sanepidem. Na tych Mszach Świętych była osoba zakażona koronawirusem” – informują organizatorzy przedsoborowych mszy świętych.

„Prosimy o zachowanie spokoju: na Mszy Świętej była garstka wiernych, kontakt był ograniczony” – uspokajają.

Czy faktycznie istnieje ryzyko zakażenia? Ciężko to ocenić, ale w takich sytuacjach zawsze warto zgłosić się do najbliższej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej i zweryfikować swoje podejrzenia, opisać swoją sytuację.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Koszalinie mieści się przy ul. Zwycięstwa 136. Numery telefonów: (94) 342 58 10 i (94) 342 40 85.

Nowe ograniczenia dotyczące swobody przemieszczania się i gromadzenia ogłoszone we wtorek przez premiera dotyczą też zgromadzeń religijnych. W tych nie będzie mogło teraz brać udział więcej niż pięć osób – nie licząc osób sprawujących posługę.

W województwie zachodniopomorskim odnotowano dotychczas 26 przypadków koronawirusa. Trzy z nich potwierdzono we wtorkowy wieczór w Koszalinie.

Przeczytaj także:

Chorych przybywa w zastraszającym tempie! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Posłuchaj, jak przebiega zakażenie koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.