Koronawirus. Wojsko przelewa krew w walce z COVID-19

2020-11-26 17:07 Bogdan Stech
Koronawirus. Wojsko przelewa krew w walce z COVID-19
Autor: materiały prasowe Koronawirus. Wojsko przelewa krew w walce z COVID-19

Żołnierze – ozdrowieńcy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie pomogą chorym na COVID-19. Kilkunastu z nich na początku grudnia odda w Szczecinie osocze krwi. Jednym z dawców będzie sierżant Mariusz Dawidowski.

- To nic nadzwyczajnego, nie zastanawiałem się nawet chwilę. Jeśli mogę komuś pomóc, a nie wymaga to wysiłku - to pomagam. Tak samo do tej akcji podchodzą moi koledzy z Centrum. Koronawirusem zaraziłem się w pracy, na szczęście przeszedłem chorobę dość lekko, ale jako ozdrowieniec muszę jeszcze dochodzić do siebie kondycyjnie. Przed zakażeniem byłem silniejszy fizycznie i bardziej wytrzymały - mówi rozmówca radia ESKA.

- Oddanie osocza krwi to dla nas normalna, żołnierska rzecz. To przecież żaden heroizm. Składając przysięgę wojskową godzimy się na bezinteresowną pomoc społeczeństwu w różnych ciężkich momentach - powiedział Radiu Plus oficer prasowy CSSP w Koszalinie kpt. Jarosław Barczewski. W najbliższą sobotę 28. listopada do szczecińskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zostaną zawiezieni ozdrowieńcy z Koszalina i okolic. Darmowy transport zapewnia koszalińskie MZK.

Super Raport 26.11 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz Sławomir Nitras - Platforma Obywatelska)