Koszalin. Ostre słowa o pomyśle powiększenia miasta. "Skok na kasę"

2020-11-19 23:01 Bogdan Stech
Koszalin. Ostre słowa o pomyśle powiększenia miasta. Skok na kasę
Autor: Google Maps Koszalin. Ostre słowa o pomyśle powiększenia miasta. "Skok na kasę"

Radni powiatu koszalińskiego mówią stanowczo NIE – planom zmiany granic administracyjnych Koszalina. Podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę. Uchwała sprzeciwia się "jednostronnemu naruszeniu przez gminę Koszalin integralności terytorialnej i społecznej Powiatu Koszalińskiego oraz Gmin Biesiekierz, Manowo, Sianów i Świeszyno".

W ocenie starosty Mariana Hermanowicza to po prostu skok na kasę. Podobne uchwały zostały podjęte lub będą podjęte w ciągu najbliższych dni w poszczególnych gminach. Tymczasem miasto Koszalin prowadzi ankietę na temat pomysłu poszerzenia granic administracyjnych miasta. Badanie ankietowe jest prowadzone w związku z przygotowywaniem przez Urząd Miasta Koszalina koncepcji rozszerzenia zasięgu administracyjnego obszaru miasta Koszalina o niektóre miejscowości (sołectwa) z sąsiadujących gmin wiejskich i miejsko-wiejskich wchodzących w skład powiatu koszalińskiego. - Chcielibyśmy się dowiedzieć opinii na temat niektórych kwestii związanych z ewentualną realizacją tej koncepcji - mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Koszalinie..

Chodzi o gminę miejsko-wiejską Sianów - sołectwo Skwierzynka, sołectwo Kędzierzyn, sołectwo Gorzebądź, gminę wiejską Manowo - sołectwo Kretomino, gminę wiejską Świeszyno - sołectwo Konikowo i gminę wiejską Biesiekierz - sołectwo Stare Bielice.

To ONI użyli pałek wobec kobiet