Koszalin. Potężny mróz zaatakował kolej. Gigantyczne opóźnienia pociągów

2021-01-18 9:28 Bogdan Stech
Koszalin. Potężny mróz zaatakował kolej. Gigantyczne opóźnienia pociągów
Autor: lbreen92 / pixabay Koszalin. Potężny mróz zaatakował kolej. Gigantyczne opóźnienia pociągów

Polskie Linie Kolejowe informują o olbrzymich utrudnieniach spowodowanych przez trudne warunki pogodowe. Dramatyczna sytuacja panuje także na torach w regionie. Opóźnionych jest wiele pociągów. Rekordzista zajedzie do Koszalina z ponad trzygodzinnym opóźnieniem. Wszystkiemu winny jest oczywiście mróz.

Jak podaje rynek-kolejowy.pl w poniedziałek rano opóźniony jest co drugi pociąg pasażerski. Kilkadziesiąt składów jest opóźnionych o ponad godzinę - dodaje serwis. Ogromne opóźnienia dotyczą niemal wszystkich połączeń w regionie koszalińskim. Najmniejsze spóźnienia wynoszą około 5 minut, a większość nie przekracza godziny. Rekordzistą jest IC Rybak z Białegostoku do Szczecina - 218 minut opóźnienia, planowy przyjazd do Koszalina o 14.15.  

"W związku z ostrzeżeniami pogodowymi wydanymi przez IMiGW dotyczących wystąpienia silnych mrozów oraz opadów śniegu mogą wystąpić opóźnienia pociągów. Przed planowaniem podróży zaleca się sprawdzenie aktualnych utrudnień w kursowaniu pociągów. Przepraszamy za utrudnienia", informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Niewykluczone, że utrudnienia pojawią się też na innych trasach. Warto na bieżąco sprawdzać komunikaty o odwołanych lub opóźnionych pociągach.

GOPR w akcji, bo atakowała szczyt w szortach i biustonoszu. O co chodzi w górskim morsowaniu? Komentarz Adama Federa [WIDEO]