Koszalin. Reprezentacja Polski ćwiczy u nas przed mistrzostwami Europy

2020-11-25 11:13 Bogdan Stech
Koszalin. Reprezentacja Polski ćwiczy u nas przed mistrzostwami Europy
Autor: materiały prasowe Koszalin. Reprezentacja Polski ćwiczy u nas przed mistrzostwami Europy

W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej do niedzieli 29 listopada potrwa zgrupowanie Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. To ostatnia faza przygotowań drużyny narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

27-29 listopada w Koszalinie miało dojść do turnieju, w którym udział zadeklarowały reprezentacje Polski, Serbii i Rosji. W ostatnim momencie drużyny gości wycofały się z przyjazdu do naszego kraju ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19. To nie jedyne problemy, z jakimi przyszło zmierzyć się Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce. Kilka dni temu ze współorganizacji Mistrzostw Europy wycofała się Norwegia, współgospodarz wydarzenia. Ostatecznie całą imprezę zorganizuje Dania, której rząd postanowił wyrazić zgodę na przejęcie „norweskiej części” turnieju.

Podczas Mistrzostwa Europy w fazie grupowej biało-czerwone zmierzą się z Rumunią, Norwegią i Niemcami. Jak podkreśla trener polskiej kadry Arne Senstad, gra przeciwko takim rywalkom to ogromne wyzwanie. - Mam nadzieję, że uda nam się wykorzystać te mistrzostwa, aby dać naszym młodym dziewczynom ważne doświadczenie i motywację do ciężkiej pracy, którą rozpoczęliśmy, aby za kilka lat osiągnąć wyznaczony cel – podkreśla trener Senstad w rozmowie z radiem ESKA. Po treningach w Koszalinie drużyna narodowa uda się na turniej EHF EURO 2020 do Danii. Partnerami zgrupowania Reprezentacji Polski są Gmina Miasto Koszalin oraz Politechnika Koszalińska.

Legalna marihuana? Co na to Kaczyński? "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 161