Koszalin. Wiadomo ilu nauczycieli chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi

2021-01-19 16:50 Bogdan Stech
Koszalin. Wiadomo ilu nauczycieli chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Koszalin. Wiadomo ilu nauczycieli chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi

Koszaliński samorząd postanowił ustalić, ilu koszalińskich nauczycieli planuje zaszczepić się przeciwko COVID-19. Z punktu widzenia walki z pandemią informacja ta jest niezwykle istotna, pozwala bowiem określić w jaki sposób koszalińska oświata będzie zaangażowana w akcję ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe są bowiem miejscami, w których jednocześnie gromadzi się znaczna liczba osób, co stwarza większe zagrożenie zarażeniem się chorobą.

W Koszalinie w placówkach oświatowych podległych samorządowi zatrudnionych jest 1925 nauczycieli. 1305 z nich zgłosiło się do szczepienia, co daje prawie 68% chętnych na przyjęcie szczepionki. Jest to znacznie większy odsetek niż np. na południu kraju.

Na razie konkretny termin szczepień nauczycieli nie jest znany, jest bowiem uzależniony od liczby zakupionych przez rząd szczepionek. Nauczyciele znajdują się w pierwszej grupie osób przeznaczonych do szczepienia.

Kacper S. planował zabójstwo Patrycji. Mówił, że "chce ją za**bać"! Zdradził, gdzie schowa ciało