Koszmar!

Ktoś zastrzelił młodego żubra. Zwierzę konało w ogromnych męczarniach

2024-02-29 14:11

W okolicy Tuczna (woj. zachodniopomorskie) znaleziono zastrzelonego żubra. Wszystko wskazuje na to, że zwierzę konało w ogromnych męczarniach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Sprawcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kilkuletni byk, który mógł mieć około 5-6 lat, został postrzelony w tył klatki piersiowej, a kula ostatecznie została znaleziona w żołądku.

- Żubr został zastrzelony prawdopodobnie z broni myśliwskiej - mówi wiceprezes Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego Maciej Tracz. - Wskazuje na to pocisk jaki został znaleziony w ciele byka, podczas przeprowadzonej sekcji zwłok zwierzęcia. Lekarz weterynarii, stwierdził, że kula uszkodziła żebro i przebiła płuco zwierzęcia.

Postrzał sprawił, że zwierzę umierało w męczarniach. Agonia mogła trwać nawet 3-4 tygodnie. Sam strzał nie był śmiertelny, ale uszkodził przewód pokarmowy, co doprowadziło do przewlekłego stanu zapalnego i w rezultacie śmierci zwierzęcia.

- Znaleziony żubr prawdopodobnie został postrzelony kilka tygodni przed śmiercią, musiał bardzo cierpieć zanim padł martwy - dodaje Maciej Tracz.

Sprawa została przekazana policji. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Zastrzelił żubra. Usłyszał wyrok

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki