Miłośnicy lodowatych kąpieli spotkali się w Kołobrzegu. To prawdziwe święto morsowania [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-09 14:34
Morsowanie w Kołobrzegu
Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Morsowanie w Kołobrzegu

Na to wydarzenie miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie czekali od dawna. Kołobrzeg na trzy dni stał się prawdziwą stolicą morsowania. Wszystko za sprawą X Festiwalu Morsowania, który odbył się w dniach 7-9 stycznia 2022 roku. Uczestnicy mogli nie tylko zaznać orzeźwiającej kąpieli w Bałtyku, ale także wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Kołobrzeg to wyjątkowe miejsce. Tutaj woda w Bałtyku jest zawsze zimna, czyli taka, jaką prawdziwe morsy lubią najbardziej. Lodowate kąpiele na kołobrzeskiej plaży - zarówno za dnia jak i o blasku księżyca - to niezapomniane przeżycie zarówno dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z morsowaniem, jak i tych, którzy mają w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie.

Poza lodowatymi kąpielami, festiwalowi towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. widowiskowy pokaz ognia i laserów oraz Bal Morsów, na którym wspólnie bawili się miłośnicy tej ekstremalnej formy aktywnego wypoczynku. Na kołobrzeskiej plaży powstawały również wyjątkowe rzeźby... oczywiście jak na "morsową" imprezę przystało - zostały wykonane z lodu. Tak było w piątek i sobotę.

Rozwiąż QUIZ: FAKTY i MITY na temat morsowania! Nie znasz ich? Nie wchodź do wody! ZALICZYSZ TEN TEST?

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć z X Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu

Kulminacyjnym dniem X Światowego Festiwalu Morsowania w Kołobrzegu była niedziela. Tego dnia odbyła się główna kąpiel w zimnych wodach Bałtyku. W samo południe do wody weszło blisko tysiąc osób. Pogoda okazała się łaskawa dla miłośników zimnych kąpieli, którzy przyjechali z najróżniejszych zakątków Polski. Nie było mrozów, ale temperatura powietrza oscylowała około zera, a chwilami nawet padał śnieg.

- Super impreza! Jestem na niej po raz pierwszy, ale na pewno przyjadę tutaj ponownie - mówi Iwona Krzyżaniak z Poznania. - Morsowanie to samo zdrowie. Polecam wszystkim!

- Świetna atmosfera, wspaniali ludzie - dodaje Andrzej Wierzbicki, który przyjechał na festiwal w Kołobrzegu z Bydgoszczy. - Woda wcale nie jest za zimna. Jest idealna!

Kąpiel została poprzedzona kolorową Paradą Morsów. Jej uczestnicy, poprzebierani w wymyślne stroje, m.in. piratów, syreny i marynarzy, przeszli w barwnym korowodzie, przy dźwiękach muzyki, od latarni morskiej, bulwarem Jana Szymańskiego, aż do molo.

Po lodowatej kąpieli w morzu, najbardziej przemarznięci mogli ogrzać się w gorącej wodzie. Nie zabrakło również stoisk z lokalnymi specjałami i morskimi przysmakami. Festiwal był również dobrą okazją, by podzielić się bezcennym darem życia. Na terenie imprezy stanął krwiobus, w którym można było honorowo oddać krew.

Czytaj też: Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak zacząć przygodę z morsowaniem? Dowiesz się z książki!

Wiele osób chciałoby zacząć przygodę z morsowaniem, jednak nie wiedzą jak się do tego zabrać. Dlatego dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę dotyczącą morsowania, Wydawnictwo HARDE przygotowało specjalny poradnik. „Morsowanie” odpowiada na wiele pytań: Jak stać się Morsem? Czy to pomaga zdrowiu? Jak zacząć? Posiada także informacje praktyczne: Jak przygotować organizm, Kiedy morsujemy, Jak przygotować miejsce do morsowania, morsowanie a ciąża, a nawet czy morsowanie jest dla dzieci?

Książkę "Morsowanie" można kupić tutaj.

Książka Morsowanie
Autor: mat. prasowe Książka "Morsowanie" Link: Kup książkę "Morsowanie"
Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
X Światowy Zlot Morsów w Kołobrzegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE