Morderstwo w Kołobrzegu. Kilka dni przez zbrodnią sąd kazał zatrzymać zabójcę [NOWE FAKTY]

2019-12-30 8:31
Morderstwo w Kołobrzegu. Adriana W. aresztowano na trzy miesiące
Autor: DOMIN Morderstwo w Kołobrzegu. Adriana W. aresztowano na trzy miesiące

Ta zbrodnia wstrząsnęła całym Pomorzem. Młody, 16-letni chłopak został zamordowany niemal na progu swojego domu. Sebastiana J. zabił o rok starszy Adrian W. Dobrze się znali, byli bliskimi kolegami.

Adrian W. miał trafić do placówki opiekuńczo-wychowawczej, ze względu na zaniedbywanie obowiązku szkolnego. To własnie Adrian W. jest podejrzany o zabicie swojego o rok młodszego kolegi.

Decyzję o umieszczeniu chłopaka w placówce wydał Sąd Rodzinny w Kołobrzegu.

O konieczności doprowadzenia chłopaka do placówki, Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu została zawiadomiona 11 grudnia. 

Termin, w którym chłopak miał zostać umieszczony w ośrodku mijał 16 grudnia. W tym właśnie dniu doszło do zabójstwa!

Zdaniem organów ścigania procedura została wdrożona prawidłowo. Kilka godzin później Adrian W. zostałby zapewne zatrzymany i trafił do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Przypomnijmy, że Adrian W. przyznał się przed śledczymi, że zabił swojego kolegę Sebastiana J.

Opowiedział, jak czekał na niego na klatce schodowej i gdy tylko Sebastian wyszedł z mieszkania, zaatakował go nożem. Zadał mu kilka ciosów i zabił. Tłumaczył, że zrobił to, bo Sebastian się od niego odsunął, przestał się z nim przyjaźnić

Usłyszał zarzut z art. 148. Za zbrodnię grozi mu nawet 25 lat więzienia, bowiem przed sadem będzie odpowiadał jak dorosły.

Do morderstwa doszło 16 grudnia, w poniedziałek rano. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE